Categories: Ogłoszenia
      Date: 03.03.16
     Title: Ogłoszenia - 28.02.2016r. III Niedziela Wielkiego Postu

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy parafialne rekolekcje dla dorosłych oraz młodzieży. W niedzielę plan Mszy św. z naukami jak zwykle. W poniedziałek, wtorek oraz środę Eucharystie z naukami o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 18.00, 19.30. Młodzież zapraszamy w te dni na godz. 18.00. Osoby starsze, samotne, chore będą miały swoją Mszę św. - z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych - we wtorek o godz. 9.00. SpowiedĹş w czasie wszystkich sprawowanych nabożeństw. Rekolekcje wygłosi dla nas ks. prof. dr hab. Wiesław Przygoda, Kierownik Katedry Teologii Pastoralnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

 1. Prezydent Miasta Żyrardowa zaprasza do udziału w miejskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości zaczynają się w dniu dzisiejszym o godz. 11.30 na pl. Jana Pawła II. O godz. 12.00 Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele M.B. Pocieszenia, a po niej dalszy program obchodów. Można się z nim zapoznać w gablocie parafialnej.

2. W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

3. Od poniedziałku do piątku, w godz. 14.00 - 15.00 "Caritas" parafialna będzie wydawać jabłka. Dla formalności potrzebne są dane: imię i nazwisko oraz pesel.

4. Jak co roku, w czasie Wielkiego Postu, przy obrazie Jezusa Miłosiernego znajduje się kosz, do którego można składać produkty żywnościowe na stół wielkanocny dla ubogich naszej parafii. Obok znajduje się skarbona na wielkopostną jałmużnę. W tym roku chcielibyśmy uzyskane fundusze przeznaczyć na dofinansowanie wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży młodym, których nie stać na wpłatę 550 zł.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, po Eucharystii o godz. 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z modlitwami o powołania.

6. W pierwszy piątek marca, po Mszach o godz. 7.30 oraz 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa i Aktu Oddania. SpowiedĹş w czasie wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.

7. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Rano, po Eucharystii o godz. 7.30, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem, o godz. 19.00, nabożeństwo fatimskie. Chorych zaczniemy nawiedzać od godz. 9.00.

8. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby "Caritas" parafialne.

10. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona zostanie na budowę i remonty kościołów w naszej diecezji.

11. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy parafialne rekolekcje dla dorosłych oraz młodzieży. W niedzielę plan Mszy św. z naukami jak zwykle. W poniedziałek, wtorek oraz środę Eucharystie z naukami o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 18.00, 19.30. Młodzież zapraszamy w te dni na godz. 18.00. Osoby starsze, samotne, chore będą miały swoją Mszę św. - z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych - we wtorek o godz. 9.00. SpowiedĹş w czasie wszystkich sprawowanych nabożeństw. Rekolekcje wygłosi dla nas ks. prof. dr hab. Wiesław Przygoda, Kierownik Katedry Teologii Pastoralnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

12. Informujemy, że zajęcia kursu przedmałżeńskiego rozpoczynają się w środę 02 marca o godz. 20.00 w Sali Różańcowej na plebanii.

13. Kino "Len" w Żyrardowie zaprasza na projekcję filmu "Cierń Boga", dziś o godz. 16.00, jak również 29 lutego, 01 i 03 marca. Szczegóły na plakatach na filarach przed kościołem. Ceny biletów promocyjne.

14. O. Jerzy Wilk, kamilianin, dziękuje za ofiary na rzecz misji. W ubiegłą niedzielę zebrał w naszym kościele 9'077,43PLN.

15. Dziękujemy p. Krzysztofowi Rdest i firmie MK Trans za pomoc w przewozie dzieci z Korytowa do kościoła na rekolekcje szkolne.

16. Od 01 marca przez cały miesiąc prowadzona będzie w naszym mieście zbiórka: makulatury, używanej odzieży, zużytych baterii. Wszystko to będzie można wrzucać do kontenerów, które zostaną postawione obok kamienicy przy pl. Jana Pawła II 5. Akcja ma pomóc Filipkowi Sucheckiemu w zebraniu środków na kosztowną operację poza granicami naszego kraju. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie parafialnej.

17. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.