Categories: Ogłoszenia
      Date: 10.02.16
     Title: Ogłoszenia - 07.02.2016r. V Niedziela Zwykła

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w domach Wiernych naszej parafii. Bardzo dziękuję Księżom za ogromny trud sześciu tygodni pracy. W tym czasie kapłani nie korzystali z przysługującego im prawa do dnia wolnego. Tylko dzięki ich postawie byliśmy zdolni tak sprawnie przeprowadzić kolędę na terenie całej parafii. Bóg zapłać! Dziękujemy tym parafianom, którzy oczekiwali nas w swoich domach i dzielili się z księżmi troskami oraz radościami życia naszej Wspólnoty Parafialnej. Składamy serdeczne "Bóg zapłać!" za złożone przy tej okazji ofiary - dokładną informację o ich wysokości podamy za tydzień w ogłoszeniach.

 1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

2. W dniu dzisiejszym można złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.

3. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w domach Wiernych naszej parafii. Bardzo dziękuję Księżom za ogromny trud sześciu tygodni pracy. W tym czasie kapłani nie korzystali z przysługującego im prawa do dnia wolnego. Tylko dzięki ich postawie byliśmy zdolni tak sprawnie przeprowadzić kolędę na terenie całej parafii. Bóg zapłać! Dziękujemy tym parafianom, którzy oczekiwali nas w swoich domach i dzielili się z księżmi troskami oraz radościami życia naszej Wspólnoty Parafialnej. Składamy serdeczne "Bóg zapłać!" za złożone przy tej okazji ofiary - dokładną informację o ich wysokości podamy za tydzień w ogłoszeniach.

4. Od jutra wznawiamy normalny grafik Mszy św. w dni powszednie. Rano będziemy odprawiać Eucharystie o godz. 7.00 i 7.30, wieczorem o 17.00, 17.30, oraz 18.00.

5. W tym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Służy on "przygotowaniu do obchodów Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodów Paschalnego Misterium przez stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty". W Środę Popielcową Eucharystie z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły ( jeden posiłek "do syta" oraz dwa dla podtrzymania sił do normalnego funkcjonowania). Zobowiązani są do niego ci wierni, którzy ukończyli osiemnasty rok życia i nie przekroczyli sześćdziesiątego. W Środę Popielcową nie będzie czynna kancelaria parafialna; nie będzie również adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00.

6. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: "Drogę Krzyżową" - we wszystkie piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o godz. 17.15 oraz "Gorzkie Żale" - w niedziele o godz. 18.00. Za udział w "Gorzkich Żalach" można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7. Członkowie Wspólnot "Drogi Neokatechumenalnej" zapraszają na modlitwę brewiarzową "Jutrzni" z przedłużoną medytacją Słowa Bożego. Modlitwa odbywać się będzie w naszej świątyni przez cały okres Wielkiego postu, od poniedziałku do piątku, o godz. 6.00 rano.

8. W czwartek, we wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes, obchodzić będziemy w Kościele XXIII Światowy Dzień Chorego Z tej racji, na Oddziale Opieki Paliatywnej naszego szpitala, zostanie odprawiona o godz. 11.00 Msza św., na którą zapraszamy chorych oraz służbę zdrowia. Po Eucharystii indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

9. Zachęcamy do zapisywania się na rekolekcje "Młodzi na maxa" - na pierwszy i drugi turnus. Organizujemy transport dla uczestników tych turnusów. Zapisy na rekolekcje na stronie sdmlowicz.pl, a na transport w zakrystii i kancelarii.

10. Cały czas poszukujemy rodzin, które od 20 do 25 lipca przyjmą młodzież z zagranicy do swoich domów. Szczegóły i deklaracje do pobrania w zakrystii bądĹş internetowo na stronie sdmlowicz.pl w zakładce "Dni w Diecezji". Prosimy tych, którzy pobrali deklaracje bądĹş dopiero uczynią to, aby wypełnione dostarczyli do 21 lutego.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz kalendarzy diecezjalnych.