Categories: Ogłoszenia
      Date: 28.12.15
     Title: Ogłoszenia - 27.12.2015r. Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Dzisiaj obchodzimy święto liturgiczne Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to uroczystość patronalna "Kościoła Domowego". W tym dniu, podczas każdej odprawianej Mszy św., małżeństwa sakramentalne odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.

 1. Dzisiaj obchodzimy święto liturgiczne Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to uroczystość patronalna "Kościoła Domowego". (W tym dniu, podczas każdej odprawianej Mszy św., małżeństwa sakramentalne odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie?).

2. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską tzw. "kolędę". Porządek odwiedzin będzie następujący:

poniedziałek 28.12.2015r. (od godz. 10.00) - Benenard, Chroboty;

wtorek 29.12.2015r. (od godz. 10.00) - Korytów A: ul. Brzozowa, ul. Dębowa, ul. Jaśminowa, ul. Krótka, ul. Rodzinna, ul. Szkolna, ul. Świerkowa, ul. Wypoczynkowa;

środa 30.12.2015r. (od godz. 10.00) - Korytów A: ul. Działkowa, ul. Łąkowa, ul. Malinowa, ul. MroĹşna, ul. Ogrodników, ul. Środkowa, ul. Wspólna.

Wizytę duszpasterską wznowimy 04 stycznia 2016r.

Mając na uwadze doświadczenia kolędowe ostatnich ośmiu lat prosimy, aby osoby, które niedawno wprowadziły się do swojego mieszkania - a mają wolę przyjęcia księdza "po kolędzie" - zainteresowały się statusem duszpasterskim domu czy mieszkania, jakie zajmują. Kapłani naszej parafii - jeśli nie zostali zaproszeni z wizytą duszpasterską do jakiegoś domu przez ostatnie trzy lata - nie będą niepokoili mieszkańców i nie będą pukali do drzwi takiego mieszkania. Nie będą również pukać do domów, w których gospodarze odmówili przyjęcia księdza "po kolędzie". Jeśli brak wizyty duszpasterskiej przez ostatnie trzy lata jest tylko przypadkowym zbiegiem okoliczności, lub jeśli nastawienie osób, które odmówiły przyjmowania księdza "po kolędzie" uległo zmianie, należy to zasygnalizować kapłanowi odbywającemu kolędę - w przeciwnym razie domy takie będą figurowały w kartotece parafialnej, jako domy osób niezwiązanych z Kościołem.

3. Informujemy, że na czas "kolędy" ulega zmianie plan Mszy św. w dni powszednie. Rano będziemy odprawiali Eucharystie o godz. 7.00 oraz 7.30; wieczorem tylko Mszę św. o godz. 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 kończyć się będzie o godz. 17.45. Podczas wizyty duszpasterskiej nie będzie kapłana dyżurującego w konfesjonale. Prosimy uczestników Eucharystii o godz. 18.00, aby korzystali z sakramentu pokuty i pojednania przed Mszą św. Ponieważ w parafii będzie obecny tylko jeden kapłan - pozostali będą odbywali wizytę duszpasterską - nie będzie możliwości spowiedzi podczas Eucharystii o godz. 18.00.

4. Do 03 stycznia nie będzie czynna kancelaria cmentarna. W tym tygodniu będziemy załatwiali tylko te sprawy cmentarne, które są związane z pochówkiem zmarłych.

5. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. na zakończenie starego roku kalendarzowego. Będziemy dziękowali Bogu za wszystkie łaski otrzymane w minionym roku i prosili o Boże błogosławieństwo na rok 2016. W tym dniu nie będzie czynna kancelaria parafialna. Nie będzie również adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00.

6. W piątek przypada liturgiczna uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi. "Dnia 1 stycznia, w oktawie Narodzenia Pańskiego, obchodzi się uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu wspomina się również nadanie Najświętszego Imienia Jezus". W tym dniu można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu "O Stworzycielu, Duchu przyjdĹş". Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę, z tym jednak wyjątkiem, że nie ma Mszy św. o godz. 7.00. SpowiedĹş pierwszopiątkowa w czasie wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw. Litanię do Serca Pana Jezusa oraz Akt Oddania odmówimy po Mszy św. o godz. 12.00. Z racji przypadającej w tym dniu uroczystości nie obowiązuje wstrzemięĹşliwość od pokarmów mięsnych.

7. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.30 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Chorych zaczniemy odwiedzać od godz. 9.00. Wieczorem, o godz. 19.00, nabożeństwo fatimskie.

8. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

9. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby "Caritas" parafialnej.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy w okresie przedświątecznym wykazali się wyobraĹşnią miłosierdzia. Dzięki ofiarnej pomocy parafian oraz wsparciu sponsorów i darczyńców "Caritas" parafialna mogła wesprzeć 150 rodzin, rozdając paczki z produktami spożywczymi na święta, obdarować ok. 200 dzieci paczkami ze słodyczami oraz ugościć na plebanii w dzień wigilii przeszło 100 osób. Dziękujemy parafianom za ofiary pieniężne i dary żywnościowe. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tych wydarzeń: zespołowi "Caritas" parafialnej, członkom wspólnot Neokatechumenalnych, młodzieży z "Armii Boga" i "Fabryki Feniksa", pani Elżbiecie z rodziną, paniom: Renacie i Annie, i wszystkim posługującym w duchu "Caritas". Dziękujemy sponsorom i darczyńcom: pani Bożenie Kowalskiej, panu Krzysztofowi Rdest i Żyrardowskiemu Klubowi Biznesu, cukierniom: Jeznach i Łukasik, pierogarni "Piero", panu Bogdanowi Wilkowskiemu.

11. Zapraszamy do odwiedzania "żywej szopki" znajdującej się przed kościołem M.B. Pocieszenia w Żyrardowie. Organizacją szopki zajęło się w tym roku - podobnie jak w latach ubiegłych - Stowarzyszenie Młodzieży "Fabryka Feniksa" pod patronatem Parafii M.B. Pocieszenia. Wewnątrz naszego kościoła znajduje się jedynie symboliczna szopka - przed ołtarzem posoborowym. Tutaj zapraszamy wiernych na chwilę modlitwy przy żłóbku.

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz kalendarzy diecezjalnych.