Categories: Ogłoszenia
      Date: 26.07.15
     Title: Ogłoszenia parafialne - 26 lipca 2015 - XVII Niedziela zwykła
Zachęcamy do wzięcia udziału w XX Łowickiej Pieszej Pielgrzymce Młodzieżowej na Jasną Górę. "Grupę Czerwoną" poprowadzi w tym roku wikariusz Parafii Międzyborów, ks. Tomasz Stępniak. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej. Szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem. Spotkanie organizacyjne - 4 sierpnia o godz. 19.00 w kościele w Międzyborowie.

1. W związku z przypadającym wczoraj wspomnieniem św. Krzysztofa - Patrona kierowców, dziś po każdej Mszy św. święcimy samochody i wszelkie pojazdy mechaniczne. Prosimy o przejeżdżanie samochodami ul. Narutowicza w kierunku skrzyżowania z ul. Limanowskiego.

2. Zachęcamy do wzięcia udziału w XX Łowickiej Pieszej Pielgrzymce Młodzieżowej na Jasną Górę. "Grupę Czerwoną" poprowadzi w tym roku wikariusz Parafii Międzyborów, ks. Tomasz Stępniak. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej. Szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem. Spotkanie organizacyjne - 4 sierpnia o godz. 19.00 w kościele w Międzyborowie. Dziś pątnicy pielgrzymujący w "Grupie Czerwonej" będą zbierać do puszek ofiary na cele organizacyjne grupy.

3. Prezydent Miasta Żyrardowa zaprasza mieszkańców w sobotę 1 sierpnia do skorzystania z badań w ramach realizowanego przez nasze Miasto programu profilaktyki chorób układu krążenia pn. CZAS DLA SERCA finansowanego z budżetu miasta. W godz. 8-11 na skwerze przy ul. Okrzei, obok targowiska miejskiego będą wykonywane bezpłatnie badania: ciśnienia krwi, poziomu cukru, cholesterolu we krwi oraz udzielane porady prozdrowotne. Należy pamiętać, aby przed badaniem krwi być na czczo.

4. W tym tygodniu przypada I sobota i I niedziela sierpnia; w sobotę na zakończenie Mszy św. o g. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej, wieczorem o godz. 19.00 Nabożeństwo fatimskie; w niedzielę na zakończenie Mszy św. o g. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne i uroczyste Błogosławieństwo.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć ofiary do puszki na funkcjonowanie parafialnej Caritas.

6. W przyszłą niedzielę - 2 sierpnia w Sanktuarium MB Świętorodzinnej w Miedniewicach uroczystość odpustowa; Suma odpustowa o g. 12.00. Piesza pielgrzymka do Miedniewic Klasztornych wyruszy tradycyjnie z naszego kościoła o g. 5.30; powrót ok. g. 20.00.

7. Terenowe Biuro Radia Maryja w Żyrardowie zaprasza na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium MB w Gietrzwałdzie. Wyjazd w sobotę 15 sierpnia. Zapisy i bliższe informacje w Parafii św. Cyryla i Metodego. Szczegółowe informacje także w gablocie przed kościołem.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.