Categories: Ogłoszenia
      Date: 07.06.15
     Title: Ogłoszenia parafialne - 7 czerwca 2015 - X Niedziela zwykła
W dzisiejszą niedzielę, po raz kolejny, obchodzimy w Polsce Święto Dziękczynienia. W tym roku przebiega ono pod hasłem: "Królowo Rodzin - dziękujemy i zawierzamy". Jest to również okazja, by wesprzeć materialnie dzieło budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

1. W dzisiejszą niedzielę, po raz kolejny, obchodzimy w Polsce Święto Dziękczynienia. W tym roku przebiega ono pod hasłem: "Królowo Rodzin - dziękujemy i zawierzamy". Jest to również okazja, by wesprzeć materialnie dzieło budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

3. Są jeszcze wolne miejsca na wakacyjne wyjazdy. Kartę informacyjną oraz zgłoszeniową można pobrać w zakrystii. Spotkanie dla zainteresowanych rekolekcjami oazowymi dla dzieci i młodzieży w Pieninach i Gorcach dzisiaj, po Mszy św. o godz. 10.30 w Sali Różańcowej.

4. W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, w ramach nabożeństwa czerwcowego, pobłogosławimy wianki.

5. 11 czerwca o godz. 19.00 na plebanii parafii M.B. Pocieszenia odbędzie się kolejne spotkanie mające na celu uwielbienie Pana Boga oraz modlitwę ze młodych. Będziemy modlili się śpiewanymi tekstami zaczerpniętymi z Pisma Świętego. Jest to jedna z inicjatyw na drodze przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Serdecznie zapraszamy.

6. W piątek przypada liturgiczna uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Porządek nabożeństw w tym dniu będzie następujący: Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 17.00, i 18.00; nabożeństwo czerwcowe połączone z odmówieniem Aktu Oddania bezpośrednio po zakończeniu Eucharystii o godz. 17.00. W tym dniu nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornych. Nie będzie również działała kancelaria parafialna. Z racji uroczystości Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek nie obowiązuje wstrzemięĹşliwość od pokarmów mięsnych.

7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Siloe" zaprasza wspólnoty, sympatyków i wszystkich przyjaciół na dziękczynną Eucharystię z okazji 15-tej rocznicy powstania 14czerwca 2015 roku na godz. 18.00 do Kościoła Św. Cyryla i Metodego.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Niedzieli.