Categories: Ogłoszenia
      Date: 26.04.15
     Title: Ogłoszenia parafialne - 26 kwietnia 2015 - IV Niedziela Wielkanocna
Czwarta Niedziela Wielkanocna nazywana jest Niedzielą Chrystusa Dobrego Pasterza. Tradycyjnie już od kilku lat w tę niedzielę swoje przesłanie - katechezę kieruje do nas Nasz Pasterz, Biskup Andzej F. Dziuba.

1. W dniu dzisiejszym gościmy w naszym Kościele relikwie bł. Anieli Salawy. Krótką prezentację postaci przygotował dla nas Franciszkański Zakon Świeckich. Po zakończonych Eucharystiach będzie możliwość ucałowania relikwiarza błogosławionej.

2. Dzisiaj o godz. 16.00 w kościele, spotkanie dla dzieci, które przystąpią w tym roku szkolnym do uroczystości Rocznicy I Komunii św. oraz dla ich rodziców.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dziś o godz. 17.00 w kościele. Po Eucharystii druga część spotkania w Sali Różańcowej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek maja. Z tej racji, po Mszach św. o godz. 7.30 oraz 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa i Aktu Oddania. SpowiedĹş w czasie wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.

5. Konferencja Episkopatu Polski udzieliła specjalnej dyspensy od wstrzemięĹşliwości od pokarmów mięsnych w dniu 1 maja b.r., który przypada w piątek.

6. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiane będą w naszym Kościele: w dni powszednie o godz. 17.30; w niedziele i uroczystości o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy na nie dzieci, dla których przygotowaliśmy specjalne pamiątki uczestnictwa.

7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Eucharystii o godz. 7.30 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Chorych zaczniemy nawiedzać od godz. 9.00. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.

8. W przyszłą niedzielę podczas sumy modlić się będziemy w intencji Ojczyzny. Ze względu na liturgicznie mocny charakter Okresu Wielkanocnego Uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski została przeniesiona w tym roku na sobotę - 2 maja.

9. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

10. W kolejne dwie niedziele, tj. 3 i 10 maja zapraszamy do kina "Len" w Żyrardowie na godzinę 15.00 na projekcję filmu "Bóg nie umarł".

11. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, można będzie złożyć ofiary do puszek na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.