Categories: Ogłoszenia
      Date: 03.05.15
     Title: Ogłoszenia parafialne - 3 maja 2015 - V Niedziela Wielkanocna
Trwa miesiąc maj, miesiąc poświęcony szczególnemu nabożeństwu ku czci Najśw. Maryi Panny. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym Kościele: w dni powszednie o godz. 17.30; w niedziele i uroczystości o godz. 18.00.

1. W dniu dzisiejszym, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

2. Dzisiaj oraz za tydzień zapraszamy do kina "Len" w Żyrardowie na godzinę 15.00 na projekcję filmu "Bóg nie umarł".

3. W dniu dzisiejszym, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, można złożyć ofiary do puszek na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.

4. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym Kościele: w dni powszednie o godz. 17.30; w niedziele i uroczystości o godz. 18.00.

5. Zachęcamy do podtrzymania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej przy krzyżach i kapliczkach. Zadbajmy, aby zostały one odnowione i przyozdobione na czas "majówek". Jeśli gromadzący się przy konkretnej kapliczce lub krzyżu zaproszą księży do wspólnej modlitwy, to duszpasterze odwiedzą parafian, którzy tam się modlą.

6. Odpowiadając na prośbę Księdza Biskupa, zawartą w odczytanym liście, prosimy wszystkich pragnących otoczyć modlitwą dzieło Światowych Dni Młodzieży, aby wychodząc z kościoła, przyjęli od wolontariuszy tekst oficjalnej modlitwy ŚDM Kraków 2016 i odmawiali ją gorliwie. Prosimy również, aby tą modlitwą modlili się gromadzący się w miesiącu maju przy kapliczkach. Modląc się za młodych całego świata, modlimy się także za młodzież naszej parafii, Diecezji i Ojczyzny.

7. Inicjatywą, związaną ze Światowymi Dniami Młodzieży, jest wydarzenie organizowane przez młodzież - uwielbienie i modlitwa za Młodych "Horeb". Zapraszamy na nie wszystkich pragnących śpiewem rozważać Słowo Boże, uwielbiać Boga i wstawiać się za młodzież naszej Diecezji. Pierwsze uwielbienie w czwartek, 07 maja o godz. 19.00 w sali na plebanii, naszej parafii.

8. W środę 6 maja o godz. 20.00 na plebanii rozpoczyna się kolejny cykl Kursu Przedmałżeńskiego.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.