Categories: Ogłoszenia
      Date: 28.02.15
     Title: Ogłoszenia - 01.03.2015r. II Niedziela Wielkiego Postu

Zakończyły się organizowane w czterech turnusach rekolekcje ewangelizacyjne "Młodzi na maxa". Z całej diecezji łącznie uczestniczyło w nich 200 młodych, z naszej parafii 24 osoby. Młodzież oraz organizatorzy wyrażają wdzięczność wszystkim modlącym się w tej intencji. Już od jutra na stronie sdmlowicz.pl będzie można zapoznać się z pięknymi świadectwami młodzieży i zobaczyć galerię zdjęć.

 1. W dniu dzisiejszym, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

2. Dzisiaj można złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.

3. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie "Bractwa Szkaplerznego".

4. Przypominamy, że rozpoczęły się katechezy kursu przedmałżeńskiego. Odbywają się one w środy o godz. 20.00 na plebanii.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji po Eucharystii o godz. 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z modlitwami o powołania.

6. W pierwszy piątek marca, po Mszach św. o godz. 7.30 i 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Srca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. SpowiedĹş podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.

7. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.30 wystawienie Njśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Chorych zaczniemy nawiedzać od godz. 9.00. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.

8. Od środy do piątku włącznie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych znajdujących się na terenie naszej parafii będą przeżywali rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji przedstawia się następująco: w środę o godz. 9.00 uczniowie klas III - VI szkół podstawowych gromadzą się w kinie "Len" na seans filmowy p.t. "Niebo naprawdę istnieje" - po jego zakończeniu przechodzą do kościoła na liturgie słowa; gimnazjaliści przychodzą w środę do kościoła na godz. 9.30, by wziąć udział w liturgii słowa - po jej zakończeniu przechodzą do kina "Len" na seans filmowy p.t. "Karolina"; klasy "0" - II ze szkół podstawowych przychodzą w środę do kościoła na godz. 12.00 - po zakończeniu spotkania w kościele przechodzą do kina "Len" na seans filmowy. W czwartek oraz piątek gimnazjaliści przychodzą do kościoła na godz. 9.00 (w czwartek wezmą udział w nabożeństwie pokutnym, w piątek w Eucharystii, po której odbędzie się dla ich grupy koncert pasyjny); uczniowie klas III - VI ze szkół podstawowych przyjdą w czwartek i piątek do kościoła na godz. 11.00 ( w czwartek wezmą udział w nabożeństwie pokutnym, w piątek w Eucharystii, po której będzie miał miejsce koncert pasyjny); uczniowie klas "0" - II przyjdą do kościoła na godz. 13.00 (w czwartek wezmą udział w liturgii słowa, w piątek w Eucharystii. Uwaga! Po piątkowej Mszy św. dla maluchów nie będzie koncertu). Rekolekcje dla dzieci i młodzieży poprowadzi ks. Mirosław Matuszny, kapłan Archidiecezji Lubelskiej.

9. Za tydzień o godz. 16.00 na plebanii spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

10. Zachęcamy do wielkopostnej jałmużny i pomocy najbardziej potrzebującym. W tym celu przygotowaliśmy przy obrazie Jezusa Miłosiernego kosz "Caritas". Do 22 marca można składać w nim produkty żywnościowe, które znajdą się na wielkanocnych stołach najbardziej potrzebujących naszej parafii. Można również złożyć ofiarę do skarbony obok kosza. Produkty wydawane będą od 24 do 27 marca. Dziękujemy.

11. Zakończyły się organizowane w czterech turnusach rekolekcje ewangelizacyjne "Młodzi na maxa". Z całej diecezji łącznie uczestniczyło w nich 200 młodych, z naszej parafii 24 osoby. Młodzież oraz organizatorzy wyrażają wdzięczność wszystkim modlącym się w tej intencji. Już od jutra na stronie sdmlowicz.pl będzie można zapoznać się z pięknymi świadectwami młodzieży i zobaczyć galerię zdjęć.

12. Dzieło przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie trwa. W duchowe przygotowanie tego wydarzenia może włączyć się każdy, choćby poprzez modlitwę, zwłaszcza teraz, w okresie Wielkiego Postu. Projekt Krakowskiego Komitetu Organizacyjnego "L4" to zaproszenie do modlitwy w intencji ŚDM chorych i wszystkich osób dobrej woli. Proszę wszystkich, którzy pragną włączyć się w przygotowania do ŚDM duchowo poprzez modlitwę i ofiarowane cierpienie o przyjęcie od wolontariuszy stojących pod chórem Listu wraz z deklaracją, którą można wypełnić i przynieść do zakrystii bądĹş kancelarii. Jeśli w domach znajdują się chorzy, warto stając się ambasadorem ŚDM, poprosić w imieniu młodzieży o taką modlitwę i przekazać List wraz z deklaracją. Wszystkie deklaracje zostaną wysłane do Krakowa i umieszczone w "Księdze Modlitw", która zostanie wręczona Ojcu Świętemu podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku (o godz. 10.30 i 17.00 młodzież dodatkowo osobiście podziękuje i da świadectwo)

13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.