Categories: Aktualności
      Date: 27.11.12
     Title: Wycieczka do Niepokalanowa
W sobotę 10 listopada grupa dzieci z naszej parafii wraz z ks. Tomkiem i opiekunami udała się na wycieczkę do Niepokalanowa. W wyjeĹşdzie wzięła udział schola, ministranci, Dzieci Boże oraz dzieci regularnie uczestniczące w nabożeństwach różańcowych.

W sobotę 10 listopada grupa dzieci z naszej parafii wraz z ks. Tomkiem i opiekunami udała się na wycieczkę do Niepokalanowa. W wyjeĹşdzie wzięła udział schola, ministranci, Dzieci Boże oraz dzieci regularnie uczestniczące w nabożeństwach różańcowych. Pobyt rozpoczął się modlitwą i zwiedzaniem Bazyliki NMP, gdzie dzieci spotkały się z ojcem Jackiem, który był ich przewodnikiem podczas całej wizyty w Niepokalanowie. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Papieskie i Muzeum Straży Pożarnej. Następnie uczestnicy obejrzeli Misterium Męki Pańskiej, czyli spektakl ruchomych obrazów i figur wykonanych przez braci. Potem udano się do najstarszego budynku w klasztorze, obecnie kaplicy - sanktuarium św. Maksymiliana Kolbego na Mszę św. i zwiedzono celę w której mieszkał św. Maksymilian. Po uczcie duchowej był czas na gorącą herbatę i posiłek, który zakończył się śpiewem i wspólną zabawą . Kolejną atrakcją czekającą na dzieci była wizyta w Radiu Niepokalanów i możliwość obejrzenia na żywo pracy w studiu. Zwiedzono także cmentarz klasztorny i Muzeum św. Maksymiliana Kolbego, gdzie szczególnym zainteresowaniem cieszyły się gabloty z pamiątkami z misji. Nie mogło oczywiście zabraknąć czasu wolnego i możliwości zakupu pamiątek dla najbliższych. Każdy nabył jakiś drobiazg, który przypomni mu tak wspaniale spędzony dzień w przepięknym sanktuarium w Niepokalanowie. Na zakończenie udano się do Bazyliki, gdzie u stóp Niepokalanej dzieci otrzymały od ks. Tomka medaliki i oddały się opiece Maryi.

Dziękujemy księdzu Tomkowi za zorganizowanie wycieczki, z której wspomnienia na pewno pozostaną w sercach naszych dzieci oraz o. Jackowi za miłe przyjęcie i przybliżenie historii klasztoru oraz jego założyciela św. Maksymiliana.

>> {cms_selflink page="galeria" text="Zdjęcia z wyjazdu"} <<