Categories: Aktualności
      Date: 30.08.10
     Title: Wakacje z Panem Bogiem
W niedzielę 1 sierpnia dzieci i młodzież z naszej parafii wyjechały na kolonie zorganizowane przez ks. Grzegorza Słomińskiego. Tak, jak w roku ubiegłym mieszkały w szkole w malowniczo położonym Międzybrodziu Żywieckim. Do grupy z naszej parafii dołączyła grupa kolonijna

W niedzielę 1 sierpnia dzieci i młodzież z naszej parafii wyjechały na kolonie zorganizowane przez ks. Grzegorza Słomińskiego. Tak, jak w roku ubiegłym mieszkały w szkole w malowniczo położonym Międzybrodziu Żywieckim. Do grupy z naszej parafii dołączyła grupa kolonijna ks. Tomka z parafii Miłosierdzia Bożego ze Skierniewic. Każdy dzień rozpoczynała Msza Święta, potem po wspólnym śniadaniu był czas na sprzątanie pokoi i przygotowania do zaplanowanych na dany dzień atrakcji. Czas spędzany był bardzo aktywnie, odbyły się trzy wycieczki w góry. Niesamowitych wrażeń dostarczyło wejście na najbardziej rozłożysty masyw Beskidów - Pilsko (1557 m n.p.m. - drugi po Babiej Górze szczyt w Beskidzie Żywieckim). Po dniu spędzonym na regenerowaniu sił na pobliskim basenie, opaleni i wypoczęci uczestnicy wspięli się na Groń Jana Pawła II (890 m n.p.m.). To szczyt bardzo blisko związany z osobą naszego papieża Jana Pawła II. Karol Wojtyła w latach swego dzieciństwa i młodości, również jako biskup wielokrotnie wchodził na ten szczyt. Trzecią wspinaczkę zorganizowano na górę Żar (761 m n.p.m.), ze szczytu dzieci podziwiały piękną panoramę okolicy i popisy paralotniarzy, którzy tutaj mają swoją bazę.Wiele radości sprawiła wszystkim wyprawa do DinoZatorlandu i zwiedzenie jedynego w Polsce parku ruchomych dinozaurów naturalnych rozmiarów. Po zwiedzeniu parku i muzeum, zapoznaniu się z prehistorią nadszedł czas na szaleństwa w lunaparku, gdzie czekały zarówno atrakcje dobrze znane z wesołych miasteczek jak i zabawy tematycznie związane z dinozaurami. Można było spróbować swoich sił jako paleontolog i wykopać z piasku kość dinozaura. DinoZatorland dostarczył niezapomnianych przeżyć wszystkim uczestnikom koloni, atmosfera beztroskiej zabawy udzieliła się nawet opiekunom, co można zobaczyć w galerii. Zorganizowano także jednodniową wycieczkę do Krakowa. Pod czujnym okiem opiekunów razem z przewodnikiem dzieci zwiedziły najważniejsze zabytki dawnej stolicy Polski, m.in. Rynek Główny, Dzwon Zygmunta, Wawel i Groby Królewskie. W czasie pobytu z Krakowie nie zapomniano o odwiedzeniu legendarnego smoka, znalazł się także czas na podziwianie odrestaurowanych Sukiennic i zakup pamiątek. Nieplanowaną atrakcją wycieczki była burza, która przeszła nad miastem.Popołudnia spędzano na wspólnych zabawach, odbyła się dyskoteka i ognisko. Dzięki możliwości korzystania z sali sportowej dzieci i młodzież mogła niespożyte pokłady energii wyładować w rozgrywkach sportowych. Dzień tradycyjnie kończył się apelem podsumowującym wydarzenia i wspólną modlitwą. Na zakończenie koloni zorganizowano "Pogodny wieczór", na którym dzieci przedstawiły przygotowane przez siebie skecze, śpiewały piosenki. Po 10 dniach spędzonych w pięknym otoczeniu przyrody Beskidu Żywieckiego koloniści szczęśliwi i pełni nowych wrażeń wrócili do Żyrardowa.

Pragniemy w imieniu rodziców podziękować ks. Grzegorzowi i wszystkim wychowawcom, którzy poświęcili swój czas wakacyjny, by służyć najmłodszym i zapewnić im dobry i bezpieczny wypoczynek. To dzięki nim ten czas pozostanie na długo w pamięci dzieci.

>> {cms_selflink page="galeria" text="Zdjęcia z koloni"} <<