Categories: Ogłoszenia
   Date: 26.05.24
   Title: Ogłoszenia parafialne - VIII Niedziela Zwykła - 26.05.2024r. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
Ogłoszenia parafialne - VIII Niedziela Zwykła - 26.05.2024r. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. W dniu dzisiejszym Kościół obchodzi uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Układ Mszy św. niedzielny.
 2. Dzisiaj, podczas Eucharystii o godz. 12.00, dzieci z klas III przyjmą po raz pierwszy Jezusa eucharystycznego do swoich serc. Polecamy je oraz ich rodziny modlitwom wszystkich parafian.
 3. Od poniedziałku do środy dzieci pierwszokomunijne będą przeżywały "biały tydzień". Zapraszamy je na nabożeństwo o godz. 17.30, a później na Mszę św. o godz. 18.00.
 4. W czwartek przypada liturgiczna uroczystość Bożego Ciała. Procesja przejdzie tradycyjnie ulicami: Narutowicza, Limanowskiego, Wyszyńskiego, Mireckiego, Narutowicza. W tym dniu, podczas Eucharystii o godz. 12.00, dzieci z klas czwartych będą przeżywały uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.
 5. Podczas oktawy uroczystości Bożego Ciała będziemy wychodzili procesyjnie na zewnątrz kościoła z Najśw. Sakramentem. Zachęcamy wiernych do udziału w tych nabożeństwach. Na koniec oktawy obrzęd poświęcenia wianków.
 6. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy: w niedziele o godz. 18.00; w dni powszednie o godz. 17.30.
 7. We wszystkie niedziele czerwca zapraszamy serdecznie na wykłady o Eucharystii i Kościele. Będą się one odbywały w naszym kościele podczas nabożeństw czerwcowych o godz. 18.00. Wykłady poprowadzi dla nas magister z licencjatem kanonicznym z teologii dogmatycznej p. Jacek Górski. Pierwszy wykład w niedzielę 02 czerwca.
 8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Rano, po Mszy św. o godz. 7.30, wystawienie Najśw. połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.
 9. Zapraszamy na XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych "Lednica 2000". Wyjazd 01 czerwca spod kościoła M.B. Pocieszenia w Żyrardowie o godz. 6.00. Koszt 110,00 PLN. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie parafialnej.
 10. W przyszłą niedzielę - pierwszą miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 11. Za tydzień Kościół w Polsce obchodzić będzie Święto Dziękczynienia pod hasłem "Dziękujemy za służbę człowiekowi". Ofiary zebrane do puszek przy tej okazji przeznaczone będą na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 12. Informujemy, że podczas ostatniej zbiórki na leczenie chorego Pawełka rodzice dziecka zebrali 20'158,93PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać!".
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.