Categories: Ogłoszenia
   Date: 17.03.24
   Title: Ogłoszenia parafialne - V Niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2024r.
Ogłoszenia parafialne - V Niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2024r.

 1. W dniach 16 24.03 2024r. włączamy się w nowennę w intencji zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki. Modlitwy nowennowe będziemy odmawiali podczas każdej Eucharystii przed błogosławieństwem końcowym. Zachęcamy również do uczestnictwa w apelach jasnogórskich transmitowanych przez telewizję "Trwam".
 2. W dniu dzisiejszym o godz. 19.00, w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie, odbędzie się koncert wielkopostny "Stabat Mater". W programie koncertu utwór "Stabat Mater Dolorosa" najsłynniejsze dzieło Pergolesiego oraz kompozycje Bacha i Szarzyńskiego. Wystąpią: Barbara Rogala i Joanna Talarkiewicz z zespołem instrumentów barokowych. Na koncert zapraszają: Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski oraz Ks. Adam Domański Proboszcz Parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie.
 3. Miasto Żyrardów, we współpracy z wszystkimi żyrardowskimi parafiami: ś.ś. Cyryla i Metodego, św. Karola Boromeusza, M.B. Pocieszenia i Wniebowstąpienia Pańskiego zapraszają na "Miejską Drogę Krzyżową". Wyruszy ona z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w najbliższy piątek o godz. 18.30 i przejdzie ulicami Żyrardowa aż na Plac Jana Pawła II. Po zakończonym nabożeństwie uczestnicy będą mogli przystąpić do Komunii św. w kościele farnym i otrzymać końcowe błogosławieństwo. W czasie drogi towarzyszyć nam będą rozważania ś.p. ks. Piotra Pawlukiewicza. W związku z tym wydarzeniem w naszym kościele będzie tylko jedno nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15.
 4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas każdej Eucharystii będziemy rozważali opis Męki Pańskiej i błogosławili palmy, które przygotuje dla nas Schola dziecięca. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na potrzeby służby liturgicznej.
 5. W dniu 21 lutego doszło do tragedii rodzinnej na Budach Zosinych pod Żyrardowem. W wyniku olbrzymiego pożaru spłonął doszczętnie drewniany dom z całym dobytkiem życia. W dniu dzisiejszym, po wszystkich Mszach św. będą zbierane ofiary na odbudowę spalonego domu. W tym wielkopostnym okresie rodzina pogorzelców prosi o modlitwę w ich intencji i wsparcie finansowe. Z całego serca "Bóg zapłać!".
 6. "On przyjdzie do dobrych i złych" to tytuł Wieczoru Uwielbienia, który odbędzie się 24 marca 2024 w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie. Organizatorzy wieczoru: Zespół Artystycznie Szerzący Miłosierdzie zapraszają wraz z Proboszczem ks. Adamem Domańskim. To szansa, aby dobrze rozpocząć czas Wielkiego Tygodnia.
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.