Categories: Ogłoszenia
   Date: 25.06.23
   Title: Ogłoszenia - XII Niedziela Zwykła - 25.06.2023r.
Ogłoszenia - XII Niedziela Zwykła - 25.06.2023r.

 1. W dniu dzisiejszym kończy swoją posługę duszpasterską w naszej parafii Ks. Tomasz Wodnicki. Ks. Tomasz opiekował się "Caritas" parafialną, Franciszkańskim Zakonem Świeckich, kręgami "Domowego Kościoła, Ouzą dziecięcą i młodzieżową, scholą dziecięcą i scholą młodzieżową, przygotowywał młodzież do sakramentu bierzmowania, uczył religii w liceum sportowym, opiekował się ośrodkiem samopomocowym "Skrzydła". Dziękujemy Ks. Tomaszowi za wszelkie dobro, jakie otrzymaliśmy dzięki jego posłudze i życzymy, aby jak najszybciej zaaklimatyzował się w nowym miejscu pracy duszpasterskiej. Ks. Tomasz został mianowany proboszczem parafii w Bobrownikach. Będzie również kapelanem w zakładzie karnym w Łowiczu. Szczęść Boże!
 2. Od jutra zaczyna obowiązywać wakacyjny grafik Służby Bożej. W niedziele będziemy odprawiali Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 12.00 i 19.00, w dni powszednie o godz 7.00 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu od poniedziałku do piątku będzie się rozpoczynać o godz. 15.00, a kończyć przed Eucharystia o godz. 18.00. Podczas wystawienia Najśw. Sakramentu nie będzie dyżuru spowiedniczego kapłanów.
 3. W czwartek przypada liturgiczna uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek nabożeństw w naszym Kościele będzie następujący: 7.00 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. W tym dniu, z racji uroczystości, nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00. Czwartkowa taca przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.
 5. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby "Caritas" parafialnej.
 7. Za tydzień rozpoczyna w naszej parafii pracę duszpasterską dwóch kaplanów: Ks. Rafal Nawrocki (przechodzi do nas z Mszczonowa) - odbywał w naszej parafii praktykę diakońską oraz Ks. Damian Wiśniewski (przechodzi do nas z Białej Rawskiej) - praktykował w naszej parafii jako akolita. Oficjalne powitanie w przyszłą niedzielę.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne broszury wydane z okazji 30-olecia istnienia Diecezji Łowickiej w cenie 20,00PLN.