Categories: Ogłoszenia
   Date: 28.05.23
   Title: Ogłoszenia - VIII Niedziela Wielkanocna - 28.05.2023r. - Zesłanie Ducha Świętego
Ogłoszenia - VIII Niedziela Wielkanocna - 28.05.2023r. - Zesłanie Ducha Świętego

 1. W dniu dzisiejszym przypada w Kościele liturgiczna uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Porządek nabożeństw niedzielny. Dzisiaj kończy się czas paschalny. Przypominamy, że w myśl przepisów prawa kościelnego, każdego wierzącego katolika obowiązuje przyjęcie przynajmniej raz w roku Komanii Świętej w Okresie Wielkanocnym "oraz przystąpienie praniej raz w roku do sakramentu pokuty". Czas stosowny dla wypełnienia tego minimum nakazanego przez przykazania kościelne upływa w przyszłą niedzielę.
 2. Nasza wspólnota parafialna przeżywa w dniu dzisiejszym uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, Dzieci przystąpią w pełny sposób do Eucharystii podczas Mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00.
 3. Od jutra do piątku włącznie dzieci pierwszokomunijne będą uczestniczyły w spotkaniach bialego tygodnia". Zapraszamy dzieci na Eucharystię o godz. 18.00 oraz zachęcamy do udziału w nabożeństwach o godz. 17.30.
 4. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Odprawiać je będziemy: w dni powszednie o godz. 17.30; w niedziele o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji podczas nabożeństwa czerwowego odmówimy modlitwy o powołania.
 6. W pierwszy piątek czerwca Akt Oddania odmówimy podczas nabożeństwa czerwcowego. Spowiedź w czasie wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.
 7. W pierwszą sobotę czerwca, po Mszy św. o godz. 730, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej.
 8. Za tydzień obchodzić będziemy w Kościele liturgiczną uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Porządek nabożeństw niedzielny.
 9. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w Kościele polskim XVI Święto Dziękczynienia. W tym dniu zbierane będą do puszek ofiary na Świątynię Opatrzności w Warszawie.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne broszury wydane z okazji 30-olecia istnienia Diecezji Łowickiej w cenie 20,00PLN.