Categories: Ogłoszenia
   Date: 22.05.23
   Title: Ogłoszenia - VII Niedziela Wielkanocna - 21.05.2023r. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
Ogłoszenia - VII Niedziela Wielkanocna - 21.05.2023r. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w Kościele liturgiczną uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. W dniu jutrzejszym przypada 19 rocznica sakry biskupiej Ordynariusza Diecezji Łowickiej. Z tej racji podczas Mszy św. o godz. 18.00, po modlitwie po Komunii odśpiewamy dziękczynne "Te Deum".
 4. Za tydzień przypada w Kościele liturgiczna uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Porządek nabożeństw niedzielny. W tym dniu kończy się o czas paschalny. Przypominamy, że w myśl przepisów prawa kościelnego, każdego wierzącego katolika obowiązuje przyjęcie.prgajnej raz w roku Komunii Świętej w Okresie Wielkanocnym" oraz przystąpienie,,przynamniej raz w roku do sakramentu pokuty". Czas stosowny dla wypełnienia tego minimum nakazanego przez przykazania kościelne upływa w przyszłą niedzielę.
 5. Zbliża się termin I Komunii św. W związku z przygotowaniem do tego wydarzania obowiązuje następujący harmonogram:
  uroczystość I Komunii św. w dniu 28 maja o godz. 10.00 dla szkół nr 1 oraz 2; o godz. 12.00 dla szkół 3, 4, 6, Korytów, Kolumba.
  Próby dla szkół 1 i 2: Obecność na próbach jest obowiązkowa. Gromadzimy się przed kościołem, chyba że będzie niesprzyjająca pogoda.
  Spowiedź dla dzieci i rodziców 26 maja o godz. 15.30.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.