Categories: Ogłoszenia
   Date: 09.04.23
   Title: Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 09.04.2023r. 
Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 09.04.2023r.


 1. "Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zeslania Ducha Św. obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako <>" św. Atanazy .Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie" (Kal 24).
  W związku z tym w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 2. W dniu jutrzejszym plan Mszy św. jak w niedzielę. Taca przeznaczona jest na potrzeby Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie.
 3. Na czas świąteczny zawieszamy adorację Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Wznowimy ją po uprzednim ogloszeniu.
 4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, "Hosanna" zaprasza we wtorek 11 kwietnia po Mszy św. o 18.00 na wieczór uwielbienia z Jezusem Zmartwychwstałym.
 5. W piątek 14 kwietnia obchodzić będziemy święto Chrztu Polski. Od 2019 roku jest ono obchodzone jako święto państwowe.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 79 Tydzień Miłosierdzia. Puszka przeznaczona będzie na potrzeby "Caritas" diecezjalnej.
 7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" w odpowiedzi na słowa Pana Jezusa wypowiedziane do św. s. Faustyny: "kto w dniu tym przystąpi do Źródla Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar" zaprasza w Święto Bożego Miłosierdzia tj. 16 kwietnia o godzinie 15.00 na wspólną modlitwę.
 8. Składamy serdeczne podziękowania tym, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie celebracji Wielkiego Tygodnia w naszej Wspólnocie Parafialnej: czytającym "Mękę Pańską": tworzącym dekorację grobu oraz ciemnicy - ks. Łukaszowi, p.p. Sobolewskim oraz osobom, które ich wspomagały, Wspólnotom, które przygotowały liturgie Triduum Paschalnego ministrantom, lektorom, ceremoniarzowi, szafarzom nadzwyczajnym Komunii św., Scholi, asyście kościelnej, "Kościołowi Domowemu", p. Organiście, p. Kościelnemu; a nade wszystko Księżom, pod których kierownictwem były prowadzone w/w aktywności, jak również za pełną dyspozycyjność w konfesjonale oraz przewodniczenie celebracjom liturgicznym i głoszone podczas nich słowo Boże. Dziękuję ks. Łukaszowi, klerykowi Patrykowi oraz p. Karolowi za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.