Categories: Ogłoszenia
   Date: 12.03.23
   Title: Ogłoszenia - III Niedziela Wielkiego Postu - 12.03.2023r.
Ogłoszenia - III Niedziela Wielkiego Postu - 12.03.2023r.

 1. W dniu dzisiejszym, podczas Eucharystii o godz. 12.00, podsumujemy zakończony projekt konserwatorsko-budowlany remontu pinakli na wieżach kościoła M.B. Pocieszenia. Będzie to również okazja do podziękowania tym, którzy w istotny sposób przyczynili się do realizacji tego zadania. Eucharystii przewodniczyć będzie J.E. Andrzej F. Dziuba, Biskup Łowicki. W uroczystości wezmą udział: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski, a także wiele osób, które przez swoje zaangażowanie przyczyniło się do realizacji prac remontowych. Serdecznie zapraszamy.
 2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na fundusz budowy i remontów kościołów w naszej diecezji.
 3. Od poniedziałku do środy odbywać się będą w naszym kościele rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych znajdujących się na terenie naszej parafii. Spotkania rekolekcyjne poprowadzą Siostry Apostolinki ze Skierniewic.
 4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" zaprasza we wtorek 14 marca po Mszy św. o 18.00 na wieczór uwielbienia.
 5. 25.03 w pick przypada w Kościele liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie następujący: 7.00, 9.00, 18.00. W tym dniu, z racji uroczystości, nie będzie działała kancelaria parafialna; nie będzie również adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00. Można spożywać pokarmy mięsne.
 6. Za tydzień rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje. Poprowadzi je dla nas ks. Bogusław Laskowski, Paulista. Program spotkań będzie następujący: w niedzielę plan nabożeństw niedzielny, w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 18.00, 19.30. Specjalna Eucharystia dla osób starszych, chorych, samotnych we wtorek o godz. 9.00. Spowiedź wszystkich sprawowanych w tych dniach nabożeństw. W czasie rekolekcji nie będzie wystawienia Najśw. Sakramentu od godz. 15.00.
 7. W drugiej połowie kwietnia ks. Tomasz jako przedstawiciel parafialnego oddziału "Caritas" wraz z OSP Żyrardów udaje się na Ukrainę w celu przekazania darów. Potrzebne są żywność dla małych dzieci, przybory szkolne, pampersy, chusteczki nawilżające, mleko w proszku. Dary te można składać w koszu wielkopostnym przy ołtarzu Jezusa Milosiernego lub w soboty w OSP Żyrardów przy ul. Sławińskiego 6 w godzinach 9.00-12.00.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.