Categories: Ogłoszenia
   Date: 26.02.23
   Title: Ogłoszenia - I Niedziela Wielkiego Postu - 26.02.2023r.
Ogłoszenia - I Niedziela Wielkiego Postu - 26.02.2023r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: "Drogę Krzyżową" - we wszystkie piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o godz. 17.15 oraz "Gorzkie Żale" - w niedziele o godz. 18.00. Za udział w "Gorzkich Żalach" można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W środę, 01 marca, o godz. 17.00 na Placu Jana Pawła II, odbędzie się uroczysty apel z udziałem wojskowej asysty honorowej wystawionej przez 37 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej. Po apelu delegacje złożą kwiaty przy Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej oraz przy tablicy ku czci polskich patriotów. Następnie, o godz. 18.00, w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny. Kolejne wydarzenia zaplanowane są na niedzielę 05 marca. O godz. 12.00 z Parku Procnera wystartuje Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", po którym organizatorzy poczęstują uczestników gorącą grochówką. Natomiast o godz. 17.00 w Resursie odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu Andrzeja Kołakowskiego
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, po Eucharystii o godz. 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem modlitw o powołania.
 4. W pierwszy piątek marca, po Mszach o godz. 7.30 oraz 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa i Aktu Oddania. Spowiedź: rano - w czasie Mszy św.; wieczorem - podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej (do ostatniego penitenta).
 5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w piątek 03 marca po Mszy św. o godzinie 18.00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji, po Mszy św. o godz. 7.30, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie
 7. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne
 8. .
 9. W przyszłą niedzielę zbiórka do pusak na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.
 10. W niedzielę 12 marca, podczas Eucharystii o godz. 12.00, podsumujemy zakończony projekt konserwatorsko-budowlany remontu pinakli na wieżach kościoła M.B. Pocieszenia. Będzie to również okazja do podziękowania tym, którzy w istotny sposób przyczynili się do realizacji tego zadania. Serdecznie zapraszamy.
 11. W drugiej połowie marca ks. Tomasz jako przedstawiciel parafialnego oddziału "Caritas" wraz z OSP Żyrardów udaje się na Ukrainę w celu przekazania darów. Potrzebne są żywność dla małych dzieci, przybory szkolne, pampersy, chusteczki nawilżające, mleko w proszku. Dary te można składać w koszu wielkopostnym przy ołtarzu Jezusa Milosiernego lub w soboty w OSP Żyrardów przy ul. Stawińskiego 6 w godzinach 9.00-12.00.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.