Categories: Ogłoszenia
   Date: 19.02.23
   Title: Ogłoszenia - VII Niedziela Zwykła - 19.02.2023r.
Ogłoszenia - VII Niedziela Zwykła - 19.02.2023r.

 1. W dniu dzisiejszym witamy w naszej wspólnocie o. Jeremiasza Przeora Misji kapłańskiej Polsce z Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego. Po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiarę do puszki.
 2. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszki dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemiw Turcji i Syrii.
 3. We wtorek o godz. 19.30 na plebanii trzecia katecheza kursu przedmałżeńskiego. Wejście od podwórza.
 4. W dniu dzisiejszym, o godz. 17.00 wystąpi w naszej świątyni chór "Wędrowcy" ze Skierniewic - Rawki. Wykona oprawę muzyczną Eucharystii o godz. 17.00, a potem poprzez śpiew wprowadzi nas w klimat zbliżającego się okresu Wielkiego Postu.
 5. W tym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Służy on Przygotowaniu do obchodów Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodów Paschalnego Misterium przez stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty". W Środę popielcową Eucharystie z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7,oo, 9.00, 17,00 i 18.oo. Przypominamy, Że w tym dniu obowiązuje post ścisły (jeden posiłek "do syta" oraz dwa dla podtrzymania sił do normalnego funkcjonowania), Zobowiązani są do niego ci wierni, którzy ukończyli osiemnasty rok życia i nie przekroczyli sześćdziesiątego. W Środę popielcową nie będzie cz|nna kancelaria parafialna; nie będzie również adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00.
 6. Zapraszamy na naboŻeństwa pasyjne: "Drogę Krzyżową" - we wszystkie piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o godz. 17.L5 oraz "Gorzkie żale"- w niedziele o godz. 18.00. Za udział w "Gorzkich Zalach" można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. Zachęcamy do przekazywania 1,5 % podatku dochodowe go na rzecz Fundacji "Caritas" Diecezji Łowickiej. Przypominamy, że jest to organizacja pozytku publicznego, która wzięła pod swoje skrzydła naszą parafię. wpisując w formularz PIT, w punkcie "wniosek o Przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)", numer KRS-u tej Fundacji, można dopisać w rubryce "cel szczegółowy 1,5%" hasło: "Ratujmy kościół w Żyrardowie". Dzięki temu całość środków przekazana na konto Fundacji powróci do nas jako wsparcie remontów planowanych w przyszłości w naszej parafii. Przypominamy, że na remont pinakli na wieżach kościoła farnego otrzymaliśmy w ten sposób 30 000PLN.
 8. Parafia Matki Bożej Pocieszenia w dniach 15-22 kwietnia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegóły i zapisy u ks. Tomasza.
 9. Zaczynamy organizację chóru, który wykona oprawę muzyczną Triduum paschalnego. Zgłoszenia i niezbędne informacje można uzyskać u p. Emilii (nr telefonu na plakacie).
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.