Categories: Ogłoszenia
   Date: 23.01.23
   Title: Ogłoszenia - III Niedziela Zwykła - 22.01.2023r.
Ogłoszenia - III Niedziela Zwykła - 22.01.2023r.

 1. Otworzyliśmy w naszym kościele wystawę "Ceglana Skarbnica" dokumentującą remont pinakli na wieżach kościoła farnego w Żyrardowie. Wystawa zbudowana jest na materiałach przekazanych nam przez firmę ZKR z Ożarowa Mazowieckiego, a została przygotowana przez pracowników żyrardowskiego Magistratu we współpracy z pracownikami Parafii M.B. Pocieszenia w Żyrardowie. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.
 2. Dzisiaj o godz. 14.00 specjalna Msza św. kolędowa dla mieszkańców naszej parafii, którzy z różnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w zaplanowanych dla ich ulic Eucharystiach. Serdecznie zapraszamy.
 3. Zachęcamy wiernych, którzy zamieszkali w naszej parafii podczas pandemii, aby zgłaszali się do kancelarii parafialnej w celu założenia karty kolędowej. Brak rejestracji może spowodować komplikacje przy załatwianiu spraw kancelaryjnych.
 4. Parafia Matki Bożej Pocieszenia w dniach 15-22 kwietnia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegóły i zapisy u ks. Tomasza.
 5. Na prośbę Prezydenta Miasta Żyrardowa Pana Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego, pragniemy zachęcić do korzystania ze wsparcia Miasta w zakresie zmniejszania wydatków ponoszonych na leki. Osoby chore, znajdujące się w trudnej sytuacji bytowej, które każdego miesiąca wydają więcej niż 50 zł na leki przepisane przez lekarza, mogą uzyskać refundację poniesionych kosztów. Osoby zainteresowane uzyskaniem takiego wsparcia zachęcamy do kontaktu z Centrum Ushug Spolocznych w Żyrardowie przy ul. Piaskowej 21/23.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.