Categories: Ogłoszenia
   Date: 16.01.23
   Title: Ogłoszenia - II Niedziela Zwykła - 15.01.2023r.
Ogłoszenia - II Niedziela Zwykła - 15.01.2023r.


 1. W dniu dzisiejszym otwieramy w naszym kościele wystawę "Ceglana Skarbnica" dokumentującą remont pinakli na wieżach kościoła famego w Żyrardowie. Wystawa zbudowana jest na materiałach przekazanych nam przez firmę ZKR z Ożarowa Mazowieckiego, a została przygotowana przez pracowników żyrardowskiego Magistratu we współpracy z pracownikami Parafii M.B. Pocieszenia w Żyrardowie. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią
 2. Ks. Krzysztof Żądło przewodnik Grupy "Czerwonej" zaprasza na spotkanie popielgrzymkowe w dzisiejszą niedzielę: o godz. 17.00 Eucharystia, a po niej spotkanie w Sali Różańcowej na plebanii.
 3. W dniu dzisiejszym na godz. 14.00 zapraszamy na specjalną Eucharystię kolędową mieszkańców następujących ulic naszej parafii: Baczyńskiego, Pileckiego, Batalionów Chłopskich, Podmiejskiej, Przybysz, Witosa, Pogodnej, Holca, Stanclika, Marcowej, Zacisznej, Zamkniętej, Spokojnej, Choińskiego, Jasnej, Kasztanowej, Kilińskiego, Środkowej, Wspólnej, Rodzinnej, Ossowskiego, Polnej, Szpitalnej, Wiejskiej, Leszno, Zielonego Zaułka, Braci Piekarskich, Twardowskiej, Kosima, Garbarskiego, Peszkowskiego.
 4. Za tydzień na godz. 14.00 zapraszamy na specjalną Mszę św. kolędową mieszkańców zamieszkujących na terenie naszej parafii, którzy nie mogli wziąć udziału w zaplanowanych dla ich ulic Eucharystiach.
 5. Od 18 do 25 stycznia przeżywać będziemy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy wiernych do modlitwy, zarówno wspólnotowej, jak i indywidualnej, w tej intencji.
 6. Przepraszamy mieszkańców ul. Wojska Polskiego za odwołanie wizyty duszpasterskiej w wyznaczonym terminie. Zmiana była podyktowana chorobą duszpasterza.
 7. Zachęcamy wiemych, którzy zamieszkali w naszej parafii podczas pandemii, aby zgłaszali się do kancelarii parafialnej w celu założenia karty kolędowej. Brak rejestracji może spowodować komplikacje przy załatwianiu spraw kancelaryjnych.
 8. Parafia Matki Bożej Pocieszenia w dniach 15-22 kwietnia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegóły i zapisy u ks. Tomasza.
 9. Stowarzyszenie "Nieść Ulgę w Cierpieniu" im. Ojca Pio i Matki Teresy, dziękując wszystkim dotychczasowym Darczyńcom, zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego za 2022 r. na dalszą działalność Stowarzyszenia, którego priorytetowym zadaniem jest budowa ośrodka hospicyjnego w Żyrardowie, u zbiegu ulic Kanałowej i Opolskiej.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne na rok 2023.