Categories: Ogłoszenia
   Date: 19.12.22
   Title: Ogłoszenia Parafialne - IV Niedziela Adwentu - 18.12.2022r.
Ogłoszenia Parafialne - IV Niedziela Adwentu - 18.12.2022r.

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nasze adwentowe rekolekcje. Prowadzi je dla nas ks. Andrzej Turbocz - salezjanin z Woźniakowa.
  Plan rekolekcji jest następujący: dzisiaj porządek niedzielny, w poniedziałek i wtorek Msze z naukami o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania podczas wszystkich sprawowanych w te dni nabożeństw. W poniedziałek i wtorek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 2. Z racji na czas dekoracji kościoła zawieszamy adorację Najświętszego Sakramentu. Wznowimy ją po specjalnym ogloszeniu.
 3. We sobotę wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00 oraz 7.45.
  Uwaga! Ze względu na wieczerze wigilijną nie ma Eucharystii wieczomych."Pasterka", o godz. 24.00.
  Przypominamy, że post, który zachowujemy w wigilię jest postem z tradycji, a nie postem wynikającym z przepisów prawa kościelnego. Zachęcamy więc, aby zachować wstrzemieźliwość od pokarmów mięsnych nie pod rygorem grzechu, ale dla podtrzymania pięknej polskiej tradycji.
 4. W wigilię nie będzie czynna kancelaria parafialna.
 5. Schola młodzieżowa zaprasza na koncert kolęd, który odbędzie się przed pasterką. Początek o godz. 23.30.
 6. Za tydzień Kościół obchodzi liturgiczną uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pierwsza Eucharystia uroczystości o godz. 24.00 tzw. "Pasterka". Przypominamy, że w Boże Narodzenie nie ma w naszym kościele Mszy św. o godz. 7.00. Plan następnych Eucharystii jak w niedzielę.
 7. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 8. Ministranci rozprowadzają sianko na stoły wigilijne. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na potrzeby służby liturgicznej.
 9. Schola dziecięca rozprowadzać będzie po Mszach św. o godzinie 9.00, 10.30, oraz 12.00 świąteczne pierniczki. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na fundusz służby liturgicznej naszej parafii.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne na rok 2023.