Categories: Ogłoszenia
      Date: 14.08.22
     Title: Ogłoszenia - XX Niedziela Zwykła - 14.08.2022r.
Ogłoszenia - XX Niedziela Zwykła - 14.08.2022r.

  1. W dniu jutrzejszym Kościół obchodzić będzie liturgiczną uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek nabożeństw wakacyjny - niedzielny. Podczas każdej Mszy św., po modlitwie "po Komunii" błogosławieństwo ziół i kwiatów. Z racji uroczystości w dniu jutrzejszym nie będzie działała kancelaria parafialna; nie będzie również adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00
  2. Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski zaprasza na miejskie obchody 102 Rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego. Uroczystości w asyście honorowej 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej, rozpoczną się o godzinie 10.30 przed Grobem Nieznanego Żołnierza na cmentarzu miejskim. Następnie, o godz. 12.00, w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny.
  3. Za tydzień taca przeznaczona będzie na fundusz budowy i remontów kościołów w naszej diecezji.
  4. W dniach 26-28 sierpnia b.r. nasza wspólnota parafialna przeżywać będzie Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Poprowadzi je ksiądz Stanisław Lech, dawny proboszcz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie.
  5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są już dostępne kalendarze diecezjalne na rok 2023 w cenie 5,00PLN.