Categories: Ogłoszenia
   Date: 26.06.22
   Title: Ogłoszenia - XIII Niedziela Zwykła - 26.06.2022r.
Ogłoszenia - XIII Niedziela Zwykła
26.06.2022r.

 1. W dniu dzisiejszym kończą swoją posługę duszpasterską w naszej parafii dwaj Księża: Ks. Łukasz Cukiert i Ks. Robert Wolniewski. Ks. Łukasz opiekował się służbą liturgiczną ołtarza, przygotowywał dzieci do Pierwszej Komunii św., prowadził kursy lektorskie, zajmował się duszpasterstwem narzeczonych, posługiwał we wspólnocie neokatechumenalnej, opiekował się scholą dziecięcą i młodzieżową, uczył religii w szkole im. Kolumba oraz w liceum sportowym, opiekował się ośrodkiem samopomocowym "Skrzydła". Ks. Robert opiekował się Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna", Kołem Żywego Różańca, prowadził konferencje przedchrzcielne oraz nabożeństwa fatimskie. Dziękujemy Księżom za wszelkie dobro, jakie otrzymaliśmy dzięki ich posłudze i życzymy, aby jak najszybciej zaaklimatyzowali się w nowych miejscach pracy duszpasterskiej.
 2. Od jutra zaczyna obowiązywać wakacyjny grafik służby Bożej. W niedziele będziemy odprawiali Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 12.00 i 19.00; w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego. Sakramentu od poniedziałku do piątku będzie się rozpoczynać o godz. 15.00, a kończyć przed Eucharystią o godz. 18.00. Podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu nie będzie dyżuru spowiedniczego kapłanów.
 3. We środę przypada liturgiczna uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek nabożeństw w naszym Kościele będzie następujący: 7.00, 9.00, 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. W tym dniu, z racji uroczystości, nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00; nie będzie również czynna kancelaria parafialna. Wtorkowa taca przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. W pierwszy piątek lipca, po Mszach św. o godz. 7.00 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. Spowiedź: rano - podczas Mszy św. o godz. 7.00; wieczorem - od godz. 17.30 do ostatniego penitenta.
 5. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji, po Mszy św. o godz. 7.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.
 6. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 7. W przyszłą niedzielę można będzie złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.
 8. Za tydzień przywitamy w naszej Wspólnocie parafialnej ks. Łukasza Warzyńskiego. Życzymy mu, aby jak najprędzej zaaklimatyzował się w naszej parafii oraz owocnej pracy duszpasterskiej.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.