Categories: Ogłoszenia
   Date: 17.04.22
   Title: Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 17.04.2022r.
Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 17.04.2022r.

 1. "Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Św. obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako wielką niedzielę" św. Atanazy. "Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie" (Kal 24). W związku z tym w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 2. W dniu jutrzejszym plan Mszy św. jak w niedzielę. Taca przeznaczona jest na potrzeby Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie.
 3. Na czas świąteczny zawieszamy adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Wznowimy ją po uprzednim ogłoszeniu.
 4. Odbiór strojów komunijnych i ewentualne poprawki w sobotę 23 kwietnia: chłopcy o godz. 10.00; dziewczynki o godz. 11.00.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 78 Tydzień Miłosierdzia. Taca przeznaczona będzie na potrzeby "Caritas" diecezjalnej. 6. Za tydzień, w II Niedzielę Wielkanocy, obchodzić będziemy w Kościele Święto Bożego Miłosierdzia. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" zaprasza do naszego kościoła na godz. 15.00 na uwielbienie Bożego Miłosierdzia, połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Podczas tego nabożeństwa można otrzymać szczególny dar, jakim jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszamy.
 6. Spotkanie dla dzieci pier komunijnych oraz ich rodziców na za tydzień po Eucharystii o godz. 10.30.
 7. Składamy serdeczne podziękowania tym, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie celebracji Wielkiego Tygodnia w naszej Wspólnocie Parafialnej: czytającym "Mękę Pańską"; tworzącym dekorację grobu oraz ciemnicy - Odnowie w Duchu Świętym; Wspólnotom, które przygotowały liturgię Triduum Paschalnego: ministrantom, lektorom, Scholi, asyście kościelnej, "Kościołowi Domowemu", p. Organiście, p. Kościelnemu; a nade wszystko Księżom, pod których kierownictwem były prowadzone w/w aktywności, jak również za pełną dyspozycyjność w konfesjonale oraz przewodniczenie celebracjom liturgicznym i głoszone podczas nich słowo Boże. Dziękuję ks. Łukaszowi za pełnienie funkcji ceremoniarza Triduum Paschalnego.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 9. W najbliższy piątek nie będzie spotkania kandydatów do bierzmowania