Categories: Ogłoszenia
   Date: 10.04.22
   Title: Ogłoszenia - Niedziela Palmowa - 10.04.2022r.
Ogłoszenia - Niedziela Palmowa - 10.04.2022r.

 1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia. "Wielki Tydzień przeznaczony jest na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy" (Kal31). Podczas wszystkich Eucharystii w dniu dzisiejszym rozważamy opis Męki Pana Jezusa i błogosławimy palmy, które przygotowała dla nas Schola dziecięca. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na potrzeby służby liturgicznej.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy dzieci wraz z rodzicami o godz. 10.15 na plac przed kościołem-tam rozpoczniemy Eucharystię (przygotowaliśmy dla dzieci małą niespodziankę).
 3. Począwszy od jutra zawieszamy na czas świąteczny adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Wznowimy ją po uprzednim ogłoszeniu.
 4. Sakrament pokuty i pojednania w Wielkim Tygodniu będzie sprawowany w następującym porządku: od dzisiaj do środy włącznie - podczas wszystkich sprawowanych w tych dniach Eucharystii.
 5. Prezydent Miasta Żyrardowa zaprasza do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. O godz. 12.00 w Centrum Kultury spotkanie autorskie z Januszem Matusiakiem i Mariuszem Skrońskim, autorami książki "Żyrardowska lista katyńska", o godz. 17.00 na terenie cmentarza okolicznościowe przemówienie Prezydenta Żyrardowa oraz złożenie kwiatów przy głazie pamiątkowym; o godz. 18.00 Msza św. w kościele M.B. Pocieszenia.
 6. W Wielki Czwartek wspomnienie ustanowienia Najświętszego Sakramentu oraz sakramentu kapłaństwa. W tym dniu sprawowane są dwie liturgie: przed południem (o godz. 10.00) Msza Św. Krzyżma w katedrze łowickiej, w czasie której zostaną poświęcone Oleje św., a kapłani odnowią przyrzeczenia kapłańskie oraz wieczorem w naszym kościele parafialnym o godz. 18.00. Po zakończeniu liturgii Najświętszego Sakrament zostanie przeniesiony do "ciemnicy". W Wielki Czwartek nie ma możliwości korzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 7. W Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18.00. Po jej zakończeniu Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu. Taca zbierana podczas wieczornego nabożeństwa przeznaczona jest na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Przypominamy, że wiernych, którzy ukończyli osiemnasty rok życia, a nie przekroczyli jeszcze sześćdziesiątego, obowiązuje w tym dniu post ścisły. W Wielki Piątek możliwość spowiedzi od godziny 7.00 do ostatniego penitenta.
 8. W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Ur. Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 20.00. Podczas tej liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Pokarmy na stół wielkanocny będziemy błogosławili tylko wewnątrz kościoła od godz. 9.00 do godz. 16.00. W Wielką Sobotę służba liturgiczna będzie rozprowadzać wodę święconą. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na jej potrzeby. Możliwość skorzystania ze spowiedzi w tym dniu od godz. 7.00 do godz. 8.00.
 9. Za tydzień Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00 rano. Zapraszamy wszystkie zespoły parafialne do udziału w procesji. Po dwóch latach przerwy przejdziemy z procesją na zewnątrz kościoła.
 10. Odbiór strojów komunijnych i ewentualne poprawki w sobotę 23 kwietnia: chłopcy o godz. 10.00; dziewczynki o godz. 11.00.
 11. Informujemy, że ze względu na święta przesunęliśmy spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców na czwartą niedzielę kwietnia tj. 24 kwietnia po Eucharystii o godz. 10.30.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.