Categories: Ogłoszenia
   Date: 27.03.22
   Title: Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkiego Postu - 27.03.2022r.
Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkiego Postu - 27.03.2022r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je dla nas ks. Paweł Kozakowski, kapelan S.S. Niepokalanek z Szymanowa. Program rekolekcji jest następujący: dzisiaj - według grafiku niedzielnego; w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 18.00 i 19.30. Ze względów pandemicznych nie będzie w tym roku rekolekcji szkolnych. Młodzież i dzieci zapraszamy na Eucharystie wraz z rodzicami. Spowiedź podczas wszystkich sprawowanych w rekolekcje nabożeństw. Podczas rekolekcji nie będzie wystawienia Najśw. Sakramentu od godz. 15.00.
 2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania 01 kwietnia o godz. 18.00.
 3. W piątek 01 kwietnia br. z kościoła Matki Bożej Pocieszenia po Mszy Świętej o godzinie 18.00, wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zachęcamy do podjęcia wyzwania przejścia w samotności i ciszy 40 km. EDK jest ogólnopolską inicjatywą dla tych, którzy nie boją się trudnych doświadczeń i pragną ofiarować swój wysiłek Panu Bogu. Ekstremalna Droga Krzyżowa 2022 odbywać będzie się pod hasłem "Droga pojednania - sztuka budowania relacji". Po dwóch latach pandemii EDK powoli wraca jako wydarzenie społeczne, choć nadal indywidualne. Teraz możemy zobaczyć, co zostało z naszych idealistycznych wizji wiary, Kościoła... Ekstremalna Droga Krzyżowa skutecznie obedrze nas z resztek iluzji. I bardzo dobrze! W kontekście wydarzeń w Ukrainie, tegoroczna EDK będzie modlić się o pojednanie, o relacje, o komunikację, a w czasie nocnej, samotnej wędrówki będzie nas tego uczyć. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.edk.org.pl (należy wybrać rejon Żyrardów - tutaj można się zapisać) oraz na profilu FB/ZYRARDOW.EDK na stronie internetowej edkzyrardow.pl. Zapisy przez Internet do 01 kwietnia.
 4. Zapraszamy na nabożeństwo modlitewne połączone z pracą w grupach dzielenia słowem 02 kwietnia (w sobotę) o godz. 14.00 w naszym kościele. To drugie spotkanie w cyklu pracy synodalnej na poziomie rejonowym. Fundamentem spotkania będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: "Wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch" (parafia: duchowni i świeccy w drodze do nieba). W programie spotkania: modlitwa adoracyjna prowadzona oraz w ciszy, praca w grupach dzielenia, zreferowanie wyników pracy w grupach, błogosławieństwo i rozesłanie uczestników.
 5. Ośrodek charytatywny "Caritas" działający przy Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie od początku agresji Rosji na Ukraine tj. od 24 lutego 2022 roku aktywnie włączył się w pomoc Ukrainie. W Środę Popielcową oraz I Niedzielę Wielkiego Postu były zbierane ofiary do puszek na pomoc Ukrainie i uchodźcom uciekającym przed wojną (głównie kobiety i dzieci). Zebrano łącznie 21.516,00PLN. Z pozyskanych środków zostały zakupione środki medyczne, które poprzez Wspólnotę Neokatechumenalną zostały dostarczone do szpitala w mieście Chmielnicki na Ukrainie. "Caritas" podjęła jednocześnie współpracę z Władzami Miasta Zyrardów, w którym utworzono punkt "Punkt Wytchnieniowy" dla uch tźców,działający przy Ochotniczej Straży Pozamej w Żyrardowie. Zakupiono na ten cel 15 lóżek polowych, koldry, poduszki, ubrania (szczególnie bielizna) dla dzieci i dorosłych, artykuły żywnościowe, artykuly higieniczne i papiemnicze które zostały dostarczone do w/w punktu. Żyrardowianie jak zwykle pokazali swoją otwartość na drugiego człowieka i wielkie serce, za co bardzo dziękujemy.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.