Categories: Ogłoszenia
   Date: 20.03.22
   Title: Ogłoszenia - III Niedziela Wielkiego Postu - 20.03.2022r.
Ogłoszenia - III Niedziela Wielkiego Postu - 20.03.2022r.

 1. W dniu dzisiejszym taca przeznaczona jest na fundusz budowy i remontów kościołów w naszej diecezji. Zgodnie z podaną wcześniej informacją, nie musimy jej odprowadzać do Kurii, ale pozostaje ona w kasie parafialnej jako wsparcie wysilków remontowych naszej parafii.
 2. Dzisiaj podczas nabożeństwa "Gorzkich Żalów" pomagać nam będzie w modlitwie chór "Lira" z Żyrardowa oraz chóry z Warszawy i Pruszkowa. Grać będzie orkiestra dęta z Pruszkowa.
 3. W piątek przzypada liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Eucharystie w tym dniu sprawowane będą w następującym porządku: 7.00, 9.00, 18.00. Z racji uroczystości w piątek nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00; nie będzie również działała kancelaria parafialna. W uroczystość Zwiastowania można spożywać pokarmy mięsne.
 4. W tym tygodniu od środy nie będzie czynna kancelaria cmentarna. Będziemy załatwiać jedynie sprawy związane z pochówkiem zmarłych.
 5. Od przyszłej rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je dla nas ks. Paweł Kozakowski, kapelan S.S. Niepokalanek z Szymanowa. Program rekolekcji jest następujący: w niedzielę według grafiku niedzielnego; w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 18.00 i 19.30. Ze względów pandemicznych nie będzie w tym roku rekolekcji szkolnych. Młodzież i dzieci zapraszamy na Eucharystie wraz z rodzicami. Spowiedź podczas wszystkich sprawowanych w rekolekcje nabożeństw. Podczas rekolekcji nie będzie wystawienia Najśw. Sakramentu od godz. 15.00.
 6. Zapraszamy na nabożeństwo modlitewne połączone z pracą w grupach dzielenia słowem 02 kwietnia (w sobotę) o godz. 14.00 w naszym kościele. To drugie spotkanie w cyklu pracy synodalnej na poziomie rejonowym. Fundamentem spotkania będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: "Wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch" (parafia: duchowni i świeccy w drodze do nieba). W programie spotkania: modlitwa adoracyjna prowadzona oraz w ciszy, praca w grupach dzielenia, zreferowanie wyników pracy w grupach, blogosławieństwo i rozesłanie uczestników.
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.