Categories: Ogłoszenia
   Date: 27.02.22
   Title: Ogłoszenia - VIII Niedziela Zwykła - 27.02.2022r.
Ogłoszenia
VIII Niedziela Zwykła
27.02.2022r.

 1. W imieniu Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego serdecznie zapraszamy do udziału w miejskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się we wtorek 01 marca. Uroczysty apel rozpocznie się o godz. 17.00 na Placu Jana Pawła II. Następnie przejdziemy złożyć kwiaty przy Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej (skwer u zbiegu ulic 1 Maja i Limanowskiego) oraz przy tablicy upamiętniającej miejsce kaźni polskich patriotów przy ul. Armii Krajowej 2. Msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona zostanie o godz. 18.00 w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia.
 2. We wtorek o godz. 19.00 na plebanii druga katecheza kursu przedmałżeńskiego. Wejście od strony kościoła.
 3. W tym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Służy on przygotowaniu do obchodów Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodów Paschalnego Misterium przez stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty". W Środę Popielcową Eucharystie z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły (jeden posiłek "do syta" oraz dwa dla podtrzymania sił do normalnego funkcjonowania). Zobowiązani są do niego ci wierni, którzy ukończyli osiemnasty rok życia i nie przekroczyli sześćdziesiątego. W Środę Popielcową nie będzie czynna kancelaria parafialna; nie będzie również adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00.
 4. Członkowie Wspólnot "Drogi Neokatechumenalnej" zapraszają na modlitwę brewiarzową "Jutrzni" z przedłużoną medytacją Słowa Bożego. Modlitwa odbywać się będzie w naszej świątyni przez cały okres Wielkiego postu, od poniedziałku do piątku, o godz. 6.00 rano.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: "Drogę Krzyżową" - we wszystkie piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o godz. 17.15 oraz "Gorzkie Żale"- w niedziele o godz. 18.00. Za udział w "Gorzkich Żalach" można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, po Eucharystii o godz. 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z modlitwami o powołania.
 7. W pierwszy piątek marca, po Mszach św. o godz. 7.30 oraz 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa i Aktu Oddania. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.
 8. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w najbliższy piątek 04 marca o godz. 18.00. W programie: Msza św., a po niej spotkanie formacyjne.
 9. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji, po Eucharystii o godz. 7.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem, o godz. 19.00, nabożeństwo fatimskie.
 10. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 11. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 specjalna Msza św. w intencji zakończenia działań zbrojnych oraz o pokój dla Ukrainy. Zapraszamy na tę Eucharystię wszystkich, którym leży na sercu sprawa pokoju na Świecie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Ukraińców mieszkających i pracujących w naszym Mieście oraz w okolicy. Zapraszamy zarówno katolików, jak i prawosławnych. Połączmy się razem w modlitwie o pokój. Organizatorami wydarzenia są Parafia M.B. Pocieszenia oraz Miasto Żyrardów.
 12. W dniach 06-09 marca w parafii ś.ś. Cyryla i Metodego odbędą się rekolekcje "Po Stracie Bliskiej Osoby". Zainteresowanych odsyłamy do plakatu w gablocie przed kościołem.
 13. W piątek 11 marca b.r. zapraszamy na spotkanie modlitewno-integracyjne Grupy Czerwono-Pomarańczowej ŁPPM na Jasną Górę w kościele M.B. Pocieszenia w Żyrardowie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.15 Drogą Krzyżową, następnie Msza św. i integracja na plebanii. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
 14. Od ponad trzech miesięcy trwają prace konserwatorsko-remontowe przy wieżach naszego kościoła. Pogoda nie sprzyja pracującym. Dynamiczne zjawiska pogodowe niejednokrotnie uniemożliwiły robotnikom wejście na tak trudny plac budowy. Niemniej prace posuwają się do przodu i duża część z zaplanowanych w projekcie budowlanym robót została już wykonana. Podczas lustracji placu budowy z rusztowań ujawniono tzw. konieczne roboty dodatkowe, które powinny zostać wykonane, zanim zostanie rozebrane rusztowanie. Wymaga to oddzielnego projektu budowlanego oraz pozwolenia na budowę - generuje również dodatkowe koszty, które ze względu na korzystny kosztorys zaproponowany przez Firmę ZKR z Ożarowa Mazowieckiego mogłyby być współfinansowane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Projektów Unijnych. Jesteśmy obecnie w trakcie płatności pierwszej faktury za wykonane prace opiewającej na sumę 347'885,36PLN. Prace dodatkowe zostały oszacowane na sumę 93'875,60PLN obecnie posiadamy środki na tzw. wkład własny. Stan kasy na chwilę obecną to 679'108,69PLN (z tej sumy wkład własny to blisko 600'000,00PLN). Zważywszy na fakt normalnego funkcjonowania parafii (rachunki, pensje pracowników, wywóz śmieci, wysoka cena opału itd.) należy stwierdzić, że zapas środków płatniczych jest jednak, przy tak dużej inwestycji, niewielki. Prosimy o wspieranie naszych wysiłków modlitwą, prosimy również o cierpliwość i dalszą ofiarność, na którą - jak do tej pory - zawsze mogliśmy liczyć. Serdecznie dziękujemy za ofiary remontowe złożone przy okazji naszych spotkań kolędowych. Zebraliśmy sumę 63'044,70PLN. Bóg zapłać!
 15. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.