Categories: Ogłoszenia
   Date: 30.01.22
   Title: Ogłoszenia - IV Niedziela Zwykła - 30.01.2022r.
Ogłoszenia - IV Niedziela Zwykła
30.01.2022r.

 1. Dzisiaj, na godz. 14.00, zapraszamy na specjalną Eucharystię "kolędową" mieszkańców Żyrardowa z ulic: Jaktorowskiej, Mazowieckiej, Kasprowicza, Przyszłość, Książęcej, Niedziałkowskiego, Dąbrowskiego, Kolejowej, Towarowej, Makowej, Matejki, Kopernika, Królewskiej, Lelewela, Jagiełły, Mieszka I, Grunwaldzkiej, Racławickiej, Wawelskiej, Chocimskiej, Próchnika, Południowej, Chmielnej, Jasnej, Kilińskiego, Roszarniczej.
 2. W środę przypada w Kościele święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwanym świętem Matki Bożej Gromnicznej. Porządek nabożeństw w tym dniu będzie następujący: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. Podczas każdej Eucharystii będziemy błogosławili przyniesione przez wiernych gromnice. W środę nie będzie czynna kancelaria parafialna; nie będzie również adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej.
 3. 02 lutego obchodzić będziemy w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dni8u można złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie zakonów klauzurowych w naszej diecezji.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, po Mszy św. o godz. 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z modlitwami o powołania.
 5. W pierwszy piątek lutego, po Eucharystiach o godz. 7.30 oraz 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa i Aktu Oddania. Spowiedź: rano podczas sprawowanych nabożeństw; wieczorem od godz. 17.30 do ostatniego penitenta.
 6. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Rano, po Mszy św. o godz. 7.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem, o godz. 19.00, nabożeństwo fatimskie.
 7. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby ,,Caritas" parafialnej.
 9. Za tydzień o godz. 14.00 specjalna Eucharystia dla mieszkańców Żyrardowa z ulic: Baczyńskiego, Pileckiego, Batalionów Chłopskich, Podmiejskiej, Przybysz, Witosa, Pogodnej, Holca, Stanclika, Marcowej, Zacisznej, Zamkniętej, Spokojnej, Choińskiego, Kasztanowej, Środkowej, Wspólnej, Rodzinnej, Ossowskiego, Polnej, Szpitalnej, Wiejskiej, Leszno, Zielony Zaułek, Braci Piekarskich, Twardowskiej, Kosima, Garbarskiego, Peszkowskiego, Żakardowej.
 10. Na prośbę Prezydenta Miasta Żyrardowa Pana Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego, pragniemy zachęcić do korzystania ze wsparcia Miasta w zakresie zmniejszania wydatków ponoszonych na leki. Osoby chore, znajdujące się w trudnej sytuacji bytowej, które każdego miesiąca wydają więcej niż 50 zł na leki przepisane przez lekarza, mogą uzyskać refundację kosztów poniesionych na leki. Zainteresowanych uzyskaniem takiego wsparcia zachęcamy do kontaktu z Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie przy ul. Armii Krajowej 3.
 11. Na prośbę Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu zamieszczamy w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej parafii materiały dotyczące metod działania oszustów finansowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne.