Categories: Ogłoszenia
   Date: 09.01.22
   Title: Ogłoszenia - Święto Chrztu Pańskiego - 09.01.2022r.
Ogłoszenia - Święto Chrztu Pańskiego
09.01.2022r.

 1. W dniu dzisiejszym Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.
 2. Dzisiaj, na godz. 14.00, zapraszamy na specjalną Eucharystię "kolędową" mieszkańców Żyrardowa z ulic: Żniwnej, Sosnowej, Letniej, Traugutta, Wesołego Zaułka, Rolnej, P. Skargi, Bema, Jeleniogórskiej, Cieszyńskiej, Opolskiej, Dolnośląskiej, Kanałowej, Długosza, Nizinnej, Reymonta, Wiosennej, Krakowskiej.
 3. Ze względu na trwającą pandemię i brak kolędy w tradycyjnym kształcie w ostatnich dwóch latach zachęcamy osoby, które w tym czasie wprowadziły się do domów lub mieszkań znajdujących się na terenie naszej parafii, aby zgłosiły się do kancelarii parafialnej tytułem założenia karty kolędowej. Jeśli nie będą figurowały w kartotece parafialnej, nie będziemy mogli takim osobom wydać zaświadczenia do bycia chrzestnym/chrzestna/świadkiem bierzmowania" oraz pozwoleń na sakramenty poza parafią. Generuje to również problemy związane z pochówkiem wiernych. We wszystkich tych przypadkach musimy uzyskać pewność, że osoba ubiegająca się o wymagany dokument faktycznie zamieszkuje na terenie naszej parafii, a w przypadku pochówku musimy mieć pewność, że nie jest apostatą (takim osobom, na mocy ich aktu woli nie przysługuje pogrzeb katolicki).
 4. Przypominamy, że do soboty 05 lutego obozuje w naszym kościele tzw. "kolędowy" porządek nabożeństw. Chociaż nie ma w tym roku wizyty duszpasterskiej w takim kształcie, jak w latach ubiegłych, to ze względu na przyjęte wcześniej, na konkretne godziny Msze św., musimy zachować ustalony w Księdze Intencji porządek. W dni powszednie odprawiamy Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu rozpoczyna się o godz. 15.00 Koronką, do Miłosierdzia Bożego, a kończy o godz. 17.50. Utrzymany zostaje dyżur spowiedniczy księży podczas adoracji Najśw. Sakramentu. Z sakramentu pokuty i pojednania można korzystać także podczas wieczornej Mszy św.
 5. Odnowa w Duchu Świętym "Hosanna" zaprasza we wtorek po Mszy św. o 18.00 na kolejną adorację z cyklu "Rodzina Bogiem silna". Tym razem będziemy zawierzać nasze rodziny Świętej Rodzinie.
 6. Za tydzień, po Eucharystii o godz. 10.30, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii św. oraz dla ich rodziców.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 specjalna Eucharystia dla mieszkańców Żyrardowa z ulic: Wasilewskiego, E. Plater, św. Jana, Radziejowskiej, Mieczysławowskiej, Noworadziejowskiej, Browarnej, Radziwiłłowskiej, Cichej, Bankowej, P.O.W., pl. Piłsudskiego, Mielczarskiego, Szulmana, Dekerta, Sienkiewicza.
 8. 22 stycznia br. (w sobotę) zapraszamy na specjalną Mszę św. w intencji powszechnego synodu, jaki ogłosił Papież Franciszek. W naszym rejonie, czyli w dekanatach: mszczonowskim, wiskickim i żyrardowskim specjalna modlitwa w intencji owoców synodu powszechnego odbędzie się 22 stycznia br. o godz. 15.00. Uroczystościom będzie przewodniczył J.E. Bp Wojciech Osial. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Od przyszłej niedzieli wchodzić będziemy do naszej świątyni w dni powszednie wejściem po stronienie prawej (patrząc z perspektywy ołtarza głównego). Udało się nam udrożnić te drzwi kościoła, które od kilkudziesięciu lat pozostawały zaryglowane. Dzięki takiemu rozwiązaniu uda się nam zaoszczędzić energię cieplną generowaną przy ogrzewaniu naszej świątyni.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne.