Categories: Ogłoszenia
   Date: 02.01.21
   Title: Ogłoszenia - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 02.01.2022r.
Ogłoszenia - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 02.01.2022r.

 1. W dniu dzisiejszym, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby "Caritas" parafialnej.
 3. Ze względu na sytuację pandemiczną panującą w Polsce w tym roku nie będzie wizyty kolędowej w takim kształcie, jaki znamy sprzed pandemii. Podobnie, jak w roku zeszłym zapraszamy naszych parafian na specjalne - dodatkowe Eucharystie "kolędowe", w miesiącach styczniu i lutym na godz. 14.00. Dzisiaj zapraszamy do kościoła na godz. 14.00 mieszkańców Korytowa A oraz Żyrardowa z ulic: Limanowskiego, Wyszyńskiego, Kościuszki, Staszica, Ściegiennego, Narutowicza, pl. Jana Pawła II. Przy okazji udziału we Mszy św. można złożyć ofiary na remont wież naszego kościoła, który - jak można zaobserwować - już się rozpoczął Jeśli ktoś z racji złożonej ofiary chce otrzymać pamiątkową cegiełkę, to prosimy, by do koperty z ofiarą włożył również swoje dane, zapisane na kartce: imię i nazwisko osoby (rodziny) oraz adres. Cegiełka będzie do odebrania w zakrystii kościoła. Informujemy, że ofiary pozyskane w ten sposób zostaną w całości przeznaczone na cele remontowe.
 4. Ze względu na trwającą pandemię i brak kolędy w tradycyjnym kształcie w ostatnich dwóch latach zachęcamy osoby, które w tym czasie wprowadziły się do domów lub mieszkań znajdujących się na terenie naszej parafii, aby zgłosiły się do kancelarii parafialnej tytułem założenia karty kolędowej. Jeśli nie będą figurowały w kartotece parafialnej nie będziemy mogli takim osobom wydać zaświadczenia do "bycia chrzestnym,chrzestną,świadkiem bierzmowania" oraz pozwoleń na sakramenty poza parafią. Generuje to również problemy związane z pochówkiem wiernych. We wszystkich tych przypadkach musimy uzyskać pewność, że osoba ubiegająca się o wymagany dokument faktycznie zamieszkuje na terenie naszej parafii, a w przypadku pochówku musimy mieć pewność, że nie jest apostatą (takim osobom, na mocy ich aktu woli nie przysługuje pogrzeb katolicki).
 5. Informujemy, że do soboty 05 lutego obowiązywać będzie w naszym kościele tzw. "kolędowy" porządek nabożeństw. Chociaż nie ma w tym roku wizyty duszpasterskiej w takim kształcie, jak w latach ubiegłych, to ze względu na przyjęte wcześniej, na konkretne godziny Msze św., musimy zachować ustalony w Księdze Intencji porządek . W dni powszednie odprawiamy Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu rozpoczyna się o godz. 15.00 Koronką, do Miłosierdzia Bożego, a kończy o godz. 17.50. Utrzymany zostaje dyżur spowiedniczy księży podczas adoracji Najśw. Sakramentu. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie również skorzystać podczas wieczornej Mszy św.
 6. Informujemy, że od jutra zostaje wznowiona adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00.
 7. W czwartek Kościół przeżywać będzie liturgiczną uroczystość "Trzech Króli". Porządek Mszy św. niedzielny. Podczas każdej Eucharystii będziemy błogosławili kredę i kadzidło, które przygotowała dla nas służba liturgiczna. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na jej potrzeby. Taca z uroczystości Objawienia Pańskiego zostanie przekazana na cele misyjne. W tym dniu odbędzie się w naszym Mieście "Orszak Trzech Króli". Wyruszy z parafii ś.ś. Cyryla i Metodego, przejdzie ulicami Żyrardowa i zakończy się uroczystą Eucharystią w naszym kościele parafialnym o godz. 12.00. Mszy św. będzie przewodził J.E. Bp Wojciech Osial. Nasza parafia będzie reprezentowana podczas orszaku przez grupę kolędników w strojach koloru niebieskiego. Prosimy, aby nasi parafianie - w mirę możliwości - założyli na tę okazję ubrania takiego właśnie koloru. Zapraszamy do wspólnego kolędowania, zabawy i wspólnej modlitwy.
 8. W uroczystość "Trzech Króli" przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwy o powołania odmówimy podczas wystawienia Najśw. Sakramentu, po Mszy św. o godz. 17.00.
 9. W uroczystość Trzech Króli, na godz. 14.00, zapraszamy na specjalną Eucharystię "kolędową" mieszkańców Benenardu, Chrobotów oraz Żyrardowa z ulic: 1 Maja, Wojska Polskiego, Krasińskiego, Wrocławskiej, Norwida, Skierniewickiej, Ziołowej, Mickiewicza, Słowiańskiej, Kolumba.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji, po Eucharystiach o godz. 7.30 oraz 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem litanii do Serca Pana Jezusa i Aktu Oddania. Spowiedź; rano podczas sprawowanych Mszy św.; wieczorem od godz. 17.00.
 11. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzić będzie święto Chrztu Pańskiego. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.
 12. Za tydzień, na godz. 14.00, zapraszamy na specjalną Eucharystię "kolędową" mieszkańców Żyrardowa z ulic: Żniwnej, Sosnowej, Letniej, Traugutta, Wesołego Zaułka, Rolnej, P. Skargi, Bema, Jeleniogórskiej, Cieszyńskiej, Opolskiej, Dolnośląskiej, Kanałowej, Długosza, Nizinnej, Reymonta, Wiosennej, Krakowskiej.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne.