Categories: Ogłoszenia
   Date: 25.12.21
   Title: Ogłoszenia - Uroczystość Bożego Narodzenia - 25.12.2021r.
Ogłoszenia
Uroczystość Bożego Narodzenia
25.12.2021r.

 1. W dniu dzisiejszym Kościół obchodzi liturgiczną uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pierwsza Eucharystia uroczystości o godz. 24.00 tzw. Pasterka. Przypominamy, że w Boże Narodzenie nie ma w naszym kościele Mszy św. o godz. 7.00. Plan następnych Eucharystii jak w niedzielę.
 2. W jutrzejszą niedzielę, przypadającą w oktawie uroczystości Narodzenia Pańskiego, Kościół obchodzić będzie święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Porządek nabożeństw niedzielny. Jeśli ktoś przyniesie owies do pobłogosławienia, dokonamy tego aktu po zakończonej Eucharystii, na życzenie zainteresowanych. Taca zebrana w drugi dzień świąt przeznaczona jest na funkcjonowanie Domu Kaplana Seniora w Sochaczewie.
 3. W dniu jutrzejszym, w naszym Kościele, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 4. Jutro, po Mszy św. o godz. 19.00, zapraszamy do naszej świątyni na bożonarodzeniowy koncert w wykonaniu p. Włodka Pawlika (fortepian) oraz p. Natalii Wilk (wokal). Przypomnę, że p. Włodek Pawlik otrzymał w 2014 r. nagrodę GRAMMY za płytę "Night in Calisia". Występował już w naszym kościele z projektem "Stabat Mater" na fortepian oraz chór gregoriański.
 5. W piątek o godz. 18.00 Eucharystia dziękczynna, połączona z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, na zakończenie starego roku kalendarzowego. Msza św. zostanie odprawiona z formularza uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Uczestnictwo w niej będzie zadośćczyniło obowiązkowi udziału w Eucharystii w dniu 01 stycznia. Na 31 grudnia biskupi polscy udzielili dyspensy od wstrzemięźliwości spożywania pokarmów mięsnych.
 6. Za tydzień wspomniana wcześniej uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w porządku niedzielnym, z tym jednak wyjątkiem, że nie ma Eucharystii o godz. 7.00. Będzie to pierwsza sobota stycznia. Z tej racji po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej.
 7. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby "Caritas" parafialnej.
 9. Ze względu na sytuację pandemiczną panującą w Polsce w tym roku nie będzie wizyty kolędowej w takim kształcie, jaki znamy sprzed pandemii. Podobnie, jak w roku zeszłym zapraszamy naszych parafian na specjalne-dodatkowe Eucharystie"kolędowe", w styczniu i lutym na godz. 14.00. Za tydzień 02 stycznia zapraszamy do kościoła na godz. 14.00 mieszkańców Korytowa A oraz Żyrardowa z ulic: Limanowskiego, Wyszyńskiego, Kościuszki, Staszica, Ściegiennego, Narutowicza, pl. Jana Pawła II. Przy okazji udziału we Mszy św. można będzie złożyć ofiary na remont wież naszego kościoła, który już się rozpoczął. Jeśli ktoś z racji złożonej ofiary będzie chciał otrzymać pamiątkową cegiełkę, to prosimy, by do koperty z ofiarą włożył również swoje dane, zapisane na kartce: imię i nazwisko osoby (rodziny) oraz adres. Cegiełka będzie do odebrania w zakrystii kościoła. Informujemy, że ofiary pozyskane w ten sposób zostaną w całości przeznaczone na cele remontowe.
 10. Ze względu na trwającą pandemię i brak kolędy w tradycyjnym kształcie w ostatnich dwóch latach zachęcamy osoby, które w tym czasie wprowadziły się do domów lub mieszkań znajdujących się na terenie naszej parafii, aby zgłosiły się do kancelarii parafialnej tytułem założenia karty kolędowej. Jeśli nie będą figurowały w kartotece parafialnej, nie będziemy mogli takim osobom wydać zaświadczenia do "bycia chrzestnym/chrzestna/świadkiem bierzmowania" oraz pozwoleń na sakramenty poza parafią. Generuje to również problemy związane z pochówkiem wiernych. We wszystkich tych przypadkach musimy uzyskać pewność, że osoba ubiegająca się o wymagany dokument faktycznie zamieszkuje na terenie naszej parafii, a w przypadku pochówku musimy mieć pewność, że nie jest apostatą (takim osobom, na mocy ich aktu woli nie przysługuje pogrzeb katolicki).
 11. Przypominamy, że adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 zostanie wznowiona 03. Stycznia.
 12. Zapraszamy do odwiedzania "żywej szopki" znajdującej się przed kościołem M.B. Pocieszenia w Żyrardowie. Organizacją szopki zajęło się w tym roku Stowarzyszenie Młodzieży "Fabryka Feniksa" pod patronatem Parafii M.B. Pocieszenia oraz Miasta Żyrardowa. Wewnątrz naszego kościoła szopka znajduje się przy ołtarzu M.B. Nieustającej Pomocy. Zapraszamy wszystkich wiernych na chwilę modlitwy przy żłóbku.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne.