Categories: Ogłoszenia
   Date: 19.12.21
   Title: Ogłoszenia - IV Niedziela Adwentu- 19.12.2021 r.
Ogłoszenia - IV Niedziela Adwentu
19.12.2021 r.

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Prowadzi je ks. Bogumił Kempa, Wikariusz Sądowy Sądu Biskupiego w Kaliszu. Dzisiaj Eucharystie z naukami w porządku niedzielnym; w poniedziałek i wtorek o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Tymi rekolekcjami kończymy celebrację Roku św. Józefa w naszej parafii i dziękujemy św. Józefowi za szczególne orędownictwo i opiekę w uzyskaniu dotacji na cele remontowe.
 2. W dniu dzisiejszym, po Mszy św. o godzinie 10.30, odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców. Obecność obowiązkowa.
 3. Dzisiaj schola dziecięca, po Mszach św. o godz. 9.00 oraz 10.30, będzie rozprowadzać świąteczne piemiczki. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na fundusz scholi.
 4. Do 22 grudnia można wspierać świąteczne akcje charytatywne ofiarując produkty żywnościowe oraz słodycze, które prosimy składać do wiklinowego kosza znajdującego się przed obrazem Jezusa Miłosiemnego. Parafialna "Caritas" oraz wolontariusze z naszej parafii przygotowują paczki świąteczne dla dzieci w wieku do 15 lat z rodzin korzystających z pomocy "Caritas". Paczki będą wydawane od poniedziałku do czwartku w godz. od 13.00 do 15.00.
 5. Informujemy, że w roku bieżącym, ze względu na obostrzenia pandemiczne, nie będzie na plebanii parafii M.B. Pocieszenia tradycyjnej wigilii dla samotnych i ubogich naszej parafii.
 6. W piątek wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00 oraz 7.45. Uwaga! Ze względu na wieczerzę wigilijną nie ma Eucharystii wieczornych. "Pasterka", o godz. 24.00. Przypominamy, że post, który zachowujemy w wigilię - jest postem z tradycji. Jednak w tym roku wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych podyktowana jest również faktem, że wigilia wypada w piątek. W wigilię nie będzie czynna kancelaria parafialna.
 7. Od godz. 23.30, przed "Pasterką", nasza schola młodzieżowa wykona dla gromadzących się na liturgię koncert kolęd i pastorałek. Serdecznie zapraszamy.
 8. W sobotę Kościół obchodzi liturgiczną uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pierwsza Eucharystia uroczystości o godz. 24.00 tzw. "Pasterka". Przypominamy, że w Boże Narodzenie nie ma w naszym kościele Mszy św. o godz. 7.00. Plan następnych Eucharystii jak w niedzielę.
 9. W przyszłą niedzielę, przypadającą w oktawie uroczystości Narodzenia Pańskiego, Kościół obchodzić będzie święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Porządek nabożeństw niedzielny. Jeśli ktoś przyniesie owies do pobłogosławienia, dokonamy tego aktu po zakończonej Eucharystii, na życzenie zainteresowanych. Taca zebrana w drugi dzień świąt przeznaczona jest na funkcjonowanie Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie.
 10. W drugi dzień świąt, po Mszy św. o godz. 19.00, zapraszamy do naszej świątyni na bożonarodzeniowy koncert w wykonaniu p. Włodka Pawlika (fortepian) oraz p. Natalii Wilk (wokal). Przypomnę, że p. Włodek Pawlik otrzymał w 2014r. nagrodę GRAMMY za płytę "Night In Calisia". Występował już w naszym kościele z projektem "Stabat Mater" na fortepian oraz chór gregoriański.
 11. Informujemy, że na czas rekolekcji oraz przygotowań dekoracji w naszej świątyni zawieszamy adorację Najśw. Sakramentu od godz. 15.00. Zostanie ona wznowiona w poniedziałek
 12. Zapraszamy do odwiedzania "żywej szopki" znajdującej się przed kościołem M.B. Pocieszenia w Żyrardowie. Organizacją szopki zajęło się w tym roku Stowarzyszenie Młodzieży "Fabryka Feniksa" pod patronatem Parafii M.B. Pocieszenia oraz Miasta Żyrardowa. Wewnątrz naszego kościoła szopka znajduje się przy ołtarzu M.B. Nieustającej Pomocy. Tutaj zapraszamy wiernych na chwilę modlitwy przy żłóbku.
 13. Ks. Tomasz Stępniak, wikariusz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie został mianowany duszpasterzem młodzieży w rejonie obejmującym trzy dekanaty żyrardowski, mszczonowski i wiskicki - łącznie są to 23 parafie. Pierwszą z inicjatyw, jaką chce podjąć w naszym rejonie, jest adwentowy WIECZÓR UWIELBIENIA pt. "Nim gwiazda błyśnie w Betlejem". Akcja odbędzie się 19 grudnia o godz. 19.00 w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie. Zapraszamy.
 14. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne.