Categories: Ogłoszenia
   Date: 28.11.21
   Title: Ogłoszenia - I Niedziela Adwentu - 28.11.2021r.
Ogłoszenia - I Niedziela Adwentu
28.11.2021r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Okres Adwentu. Jest to czas "przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kierujemy nasz dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania." Msze św. roratnie będą odprawiane w naszym Kościele w dni powszednie o godz. 7:00. Zapraszamy na nie także dzieci - jak zwykle przygotowaliśmy specjalne pamiątki, które będą zewnętrznym znakiem uczestnictwa w roratach. Informujemy, że druga Msza św. poranna ze względu na przedłużony czas celebracji rorat, będzie rozpoczynać się ok godz. 7:45
 2. Za tydzień w pierwsza niedziela miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 3. Przez cały Adwent, od poniedziałku do piątku o godz. 6:00, wspólnoty neokatechumenalne modlą się brewiarzową jutrznią. Zapraszają wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w tę formę modlitwy.
 4. Za tydzień ofiary składane do puszek będą przeznaczone na potrzeby "Caritas". Do 22 grudnia można wspierać świąteczne akcje charytatywne ofiarując produkty żywnościowe oraz słodycze, które prosimy składać do wiklinowego kosza znajdującego się przed obrazem Jezusa Miłosiernego. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze parafialne dzieło. "Caritas" parafialne pomaga ludziom przez cały rok: wydaje ciepłe posiłki w poniedziałki, środy i piątki dla ok. 30 osób, w każdy pierwszy piątek miesiąca przygotowuje paczki żywnościowe dla potrzebujących, rozdaje odzież i obuwie, pomaga w zakupie węgla, a także lekarstw. Staramy się wspierać osoby w trudnej sytuacji życiowej poprzez organizowanie pomocy psychologa. W każdy piątek działa nieodpłatnie na plebanii pomoc radcy prawnego. Nasi wolontariusze "Caritas", to zespół osób dorosłych oraz młodzieży. W programie "Codzienne Zakupy" wraz z Biedronką pomagamy 22 osobom.
 5. Parafialne "Caritas" oraz młodzi wolontariusze z naszej parafii przygotowują paczki świąteczne dla dzieci w wieku do 15 lat z rodzin korzystający z pomocy Caritas. Zapisy na paczki trwają do 15 grudnia w poniedziałki, środy i piątki od 13:00 do 15:00 u p. Władysławy.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, po Eucharystii o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem modlitw o powołania.
 7. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Po Mszach o godz. 07:30 i 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. Spowiedź podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.
 8. W piątek 3 grudnia, spowiedź dla młodzieży przed bierzmowaniem od godziny 16:00. Następnie Msza święta o godzinie 18:00, a po niej spotkanie formacyjne.
 9. W pierwszą sobotę grudnia, po Mszy św. o godz 7:30, wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej, Wieczorem o godz. 19:00 nabożeństwo fatimskie.
 10. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 11. Spotkanie i katecheza dla osób dorosłych, które z różnych racji w swoim czasie nie przystąpiły do bierzmowania, odbędzie się 01 grudnia tj. w środę o godzinie 20:00 na plebanii (wejście od ulicy Ściegiennego). Serdecznie zapraszamy.