Categories: Ogłoszenia
   Date: 26.09.21
   Title: Ogłoszenia - XXVI Niedziela Zwykła - 26.09.2021r.
Ogłoszenia - XXVI Niedziela Zwykła
26.09.2021r.

 1. Taca z sumy dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 2. Jeszcze w dniu dzisiejszym działa w naszej parafii w godz. 8.00 - 13.00 punkt spisowy (wejście na plebanię od podwórza).
 3. Próba scholi młodzieżowej w dniu dzisiejszym o godz. 15.30 na plebanii. Zapraszamy również nowe osoby obdarzone słuchem muzycznym - śpiewające oraz posiadające umiejętności instrumentalne.
 4. Druga katecheza kursu przedmałżeńskiego we wtorek o godzinie 19.00 na plebanii (wejście od strony kościoła).
 5. Przez cały miesiąc październik będziemy rozprowadzali cegiełki związane z remontem wież naszego kościoła. Jesteśmy obecnie na etapie formuły przetargowej, która ma wyłonić wykonawcę inwestycji na najkorzystniejszych dla parafii warunkach. Jednak przy rosnących na rynku cenach usług i materiałów budowlanych jest rzeczą prawdopodobną, iż propozycją, jaką otrzymamy będzie opiewać na wyższą sumę niż zaplanowaliśmy w kosztorysie inwestorskim. Musimy więc mieć pewien zapas środków, które pozwolą nam wykonać konserwację wież we właściwym czasie. Prosimy o wyrozumiałość i o ofiarność.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji, po Eucharystii o godz. 7.30 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa i Aktu Oddania. Wieczorem te same modlitwy zostaną odmówione podczas nabożeństwa różańcowego. Spowiedź w czasie wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.
 7. Od piątku rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiali w naszym Kościele: w dni powszednie o godz. 17.30; w niedziele o godz. 18.00.
 8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się 01.10. Porządek spotkania: o 18.00 Msza św. a po niej spotkanie formacyjne z rozdaniem deklaracji zgłoszeniowych kandydata do bierzmowania. Zapisy będą trwały przez cały miesiąc październik.
 9. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota października. Z tej racji, po Mszy św. o godz. 7.30, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.
 10. W soboty na godz. 11.00 zapraszamy dzieci oraz młodzież na zajęcia ruchu oazowego.
 11. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 12. Za tydzień o godzinie 15.00 spotkanie Kółek Żywego Różańca.
 13. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby "Caritas" parafialnej.
 14. Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność poradnia prawna. Dyżur p. Mecenas odbywa się w piątki od godz. 10.00-porada prawna jest bezpłatna. Każdorazowo na spotkanie należy umówić się telefonicznie.
 15. Są już dostępne znicze "Caritas". W tym roku, ze względów ekologicznych, mają formę wkładów do zniczy szklanych. Cena wkładu to 3,50PLN.
 16. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są już dostępne kalendarze diecezjalne.