Categories: Ogłoszenia
   Date: 04.07.21
   Title: Ogłoszenia - XIV Niedziela Zwykła - 04.07.2021r
Ogłoszenia - XIV Niedziela Zwykła
04.07.2021r.

 1. W dniu dzisiejszym witamy w naszej Wspólnocie parafialnej ks. Tomasza Wodnickiego, który przejmie obowiązki po ks. Sylwestrze. Życzymy mu, aby jak najprędzej zaaklimatyzował się w naszej parafii oraz owocnej pracy duszpasterskiej.
 2. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 3. W dniu dzisiejszym można złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.
 4. Zaczął obowiązywać wakacyjny grafik służby Bożej. W niedziele odprawiamy Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 12.00 i 19.00; w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 15.00, a kończy przed Eucharystią o godz. 18.00. Podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu nie ma dyżuru spowiedniczego kapłanów.
 5. Informujemy, że w czasie wakacyjnym - ze względu na zmniejszoną liczbę kapłanów spowiedź w dni powszednie będzie sprawowana przed rozpoczęciem Eucharystii o godz. 7.00 oraz 18.00.
 6. Jutro o godz. 18.00 Nowenna do św. Józefa.
 7. W wyniku kwesty przeprowadzonej 13 czerwca br. Rodzice Angeliki Kocik zebrali w naszej parafii na cele leczenia glejaka nerwu wzrokowego córki 15 120,00PLN. Tą drogą składają serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom.
 8. Przypominamy wszystkim nawiedzającym naszą świątynię, czy to w celu modlitewnym, czy to w celach turystycznych, o odpowiednim zachowaniu oraz o obowiązku używania odpowiedniego dla tego miejsca stroju
 9. Gminny Komisarz Spisowy, Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski, informuje, że od 23 czerwca na terenie całego województwa mazowieckiego pracę w terenie rozpoczęli rachmistrzowie spisowi. Dotrą oni do osób w naszej gminie, które jeszcze się nie spisały. Apeluję, aby skorzystać z tej możliwości i wypełnić obowiązek spisowy przy ich pomocy. Wyniki spisu mają wpływ na przyszłość naszej gminy, na przyznawane środki finansowe i uruchamiane programy wsparcia dla naszej społeczności. Warto pamiętać, że odmowa udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi skutkuje przekazaniem do organów ścigania zawiadomienia o niedopełnieniu obowiązku ustawowego i wszczęciem postępowania w sprawie o wykroczenie. Rachmistrzami są mieszkańcy naszej gminy, którzy przeszli odpowiednie szkolenie i podpisali przyrzeczenie o zachowaniu w tajemnicy informacji, do których mają dostęp w trakcje realizacji wywiadów spisowych. Jeśli ktoś ma obawy, może rachmistrza zweryfikować dzwoniąc pod numer infolinii spisowej 22 279 99 99.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 11. 6 sierpnia wyruszy XXVI towicka Piesza Pielgrzymka Młodziezowo no Jasne cone pod hasłem:"Sek w tym, jak zostać świętym?". Na pielgrzymkę można się zapisać poprzez Facebook lub strone internetowę pod adresem: LPPM.PL Z naszej parafii wyruszy Grupa Czerwona. Opiekunem duchowym w naszej parafii będzie ks. Łukasz