Categories: Ogłoszenia
   Date: 08.04.21
   Title: Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 04.04.2021r.
Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
04.04.2021r.

 1. "Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Św. obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako "wielką niedzielę" św. Atanazy
  "Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie" (Kal 24). W związku z tym w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokannów mięsnych.
 2. W dniu jutrzejszym plan Mszy św. jak w niedzielę. Taca przeznaczona jest na potrzeby Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie.
 3. Ofiary składane dziśdo puszek przeznaczone są na potrzeby Caritas Parafialnej
 4. Przypominamy o zawieszeniu na czas świąteczny adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do do Mszy św. wieczornej. Wznowimy ją po specjalnym ogłoszeniu.
 5. Za tydzień, w II Niedzielę Wielkanocy, obchodzić bedziemy w Kościele Święto Bożego Miłosierdzia. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" zaprasza do naszego kościoła na godz. 15.00 na uwielbienie Bożego Miłosierdzia, połączone z adoracją Najśw, Sakramentu. Podczas tego nabożeństwa można otrzymać szczególny dar jakim jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 77 Tydzień Miłosierdzia. Do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia będzie można składać artykuły spożywcze.
 7. Za tydzień spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii św. i ich rodziców: o godz 9.00 zapraszamy na Mszę św. dzieci ze szkół: 1, 2, 3, 4. Na Eucharystię o godz. 10.30 zapraszamy dzieci ze szkół: w Korytowie, im Kolumba, Wręczy, Ośrodka szkolno - wychowawczego, nr 6 oraz STO.
 8. Dziękujemy tym wszystkim, którzy prowadzili nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście.
 9. Składamy serdeczne podziękowania tym, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie celebracji Wielkiego Tygodnia w naszej Wspólnocie Parafialnej: czytającym "Mękę Pańską"; tworzącym dekoracje grobu oraz ciemnicy - Odnowie w Duchu Świętym; Wspólnotom, które przygotowały liturgię Triduum Paschalnego: ministrantom, lektorom, Scholi, asyście kościelnej, "Kościołowi Domowemu", p. Organiście, p. Kościelnemu, a nade wszystko Księżom, pod których kierownictwem były prowadzone w/w aktywności, jak również za pełną dyspozycyjność w konfesjonale oraz przewodniczenie celebracjom liturgicznym i głoszone podczas nich słowo Boże. Dziękuję ks. Łukaszowi za pełnienie funkcji ceremoniarza Triduum Paschalnego.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.