Categories: Ogłoszenia
   Date: 07.02.21
   Title: Ogłoszenia - V Niedziela Zwykła - 07.02.2021r.
Ogłoszenia - V Niedziela Zwykła
07.02.2021r.

 1. W dniu dzisiejszym na godz. 14.00, zapraszamy na specjalna Eucharystię tych mieszkańców naszej parafii, którzy z różnych racji nie mogli wziąć udziału w odprawianych dotąd Mszach "kolędowych".
 2. Ze względu na brak wizyty duszpasterskiej w takim kształcie, jaki znaliśmy do czasu pandemii, prosimy tych parafian, którzy w ostatnim roku wprowadzili się do swoich domów lub mieszkań na terenie parafii M.B. Pocieszenia w Żyrardowie, aby zgłosili się do kancelarii parafialnej w celu założenia karty w Kartotece Parafialnej. Brak wiedzy o ich obecności moze spowodować trudności w załatwianiu spraw kancelaryjnych.
 3. Dzisiaj spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii św. i ich rodziców: o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. dzieci ze szkół: 1, 2, 3, 4. Na Eucharystię o godz. 10.30 zapraszamy dzieci ze szkół w Korytowie, im Kolumba, Wręczy, Ośrodka szkolno - wychowawczego oraz nr 6.
 4. W dniu dzisiejszym, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 5. W dzisiejszą niedzielę można złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.
 6. We wtorek o godz. 19.00 na plebanii pierwsza katecheza kusu przedmałżeńskiego. Wejście od strony kościoła.
 7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek 09 lutego po Mszy św.o godzinie 18.00.
 8. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas ósmych, z terenu naszej parafii, zapraszamy w środę 17 lutego na godzinę 18.00. W programie Msza św, a po niej spotkanie w kościele. Młodzież zapraszamy wraz z rodzicami. Osoby dorosłe, które z różnych powodów nie były u bierzmowania w swoim czasie, również zapraszamy na to spotkanie osoby nie należące do naszej parafii, a pragnące przyjąć ten sakrament w naszym Kościele, muszą mieć pisemną zgodę z parafii, w której obecnie mieszkają. Wszelkie informacje u ks. Sylwestra.
 9. Pierwsze, po pandemicznej przerwie, spotkanie oazy dziecięcej i młodzieżowej odbędzie się 20 lutego o godz. 11.00 w Sali Różańcowej na plebani. Zapraszamy serdecznie wszystkich, o ile rodzice wyrażą na to zgodę.
 10. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na cele remontowe w naszej parafii. Począwszy od dzisiejszej niedzieli będziemy rozprowadzali wizytówki zawierające informacje dotyczące takiej formy pomocy materialnej. Na wizytówkach znajduje się nazwa organizacji pożytku publicznego, która wzięła nas pod swoje skrzydła. Jest to Fundacja "Caritas" Diecezji Łowickiej. Wpisując w formularz PIT, w punkcie "wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)", numer KRS-u tej Fundacji, należy dopisać w rubryce "cel szczegółowy 1%" hasło: "Ratujmy kościół w Żyrardowie". Dzięki temu całość środków przekazana na konto Fundacji powróci do nas jako wsparcie remontów planowanych na najbliższy czas w naszej parafii. Inwestycje remontowe można również wspierać poprzez przelewy bankowe na konto parafialne z dopiskiem "Ratujny kościół w Żyrardowie". Serdecznie dziękujemy za każdą formę wsparcia.
 11. Za tydzień wolontariusze Stowarzyszenia ?Nieść Ulgę w Cierpieniu" im. Ojca Pio i Matki Teresy będą rozprowadzali materiały dotyczące możliwości przekazania 1% podatku dochodowego na budowę Ośrodka Hospicyjnego w naszym Mieście.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.