Categories: Ogłoszenia
   Date: 09.01.21
   Title: Ogłoszenia - Niedziela Chrztu Pańskiego - 10.01.2021r
Ogłoszenia - Niedziela Chrztu Pańskiego
10.01.2021r

 1. W dzisiejszą niedzielę Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.
 2. Przypominamy, że do soboty 6 lutego obowiązywać bedzie w naszym kościele tzw. "kolędowy" porządek nabożeństw. Chociaż nie ma w tym roku wizyty duszpasterskiej w takim kształcie, jak w latach ubiegłych, to ze względu na przyjęte wcześniej, konkretne godziny Mszy świętych, musimy zachować ustalony w Księdze Intencji porządek. W dni powszechnie odprawiać będziemy Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu rozpoczynać się będzie o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, zakończy się o godz. 17.50. Utrzymany zostaje dyżur spowiedniczy księży podczas adoracji Najśw. Sakramentu. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie również skorzystać podczas wieczornej Mszy św.
 3. W dniu dzisiejszym o godz. 14.00 specjalna Eucharystia dla mieszkańców Żyrardowa z ulic: Wasilewskiego, E. Plater, św. Jana, Radziejowskiej, Mieczysławowskiej, Browarnej, Radziwiłłowskiej, Cichej, Bankowej, P.O.W., pl. Piłsudskiego, Mielczarskiego, Szulmana, Dekerta, Sienkiewicza. Ponieważ pandemia przerwała, po dwóch niedzielach zbiórki rozprowadzanie cegiełek na cele remontowe naszej parafii, dlatego prosimy uczestników tej Eucharystii o wsparcie naszych wysiłków, które we wniosku o dotację zaplanowane są na dwa najbliższe lata o ofiary na ten cel. Jeśli ktoś z racji składanej ofiary będzie chciał otrzymać pamiątkową cegiełkę, to prosimy, by do koperty z ofiarą włożył również swoje dane, zapisane na kartce: imię i nazwisko osoby (rodziny) oraz adres. Cegiełka będzie do odebrania w zakrystii kościoła. Informujemy, że ofiary pozyskane w ten sposób zostaną w całości przeznaczone na cele remontowe. Dla uczestników Eucharystii przygotowaliśmy specjalne foldery (po jednym na rodzinę) ukazujące materialne dokonania naszej parafii w ostatnich latach. Książeczka nosi tytuł "Kościelne metamorfozy".
 4. W następną niedzielę - 17.01.2021r., na godz. 14.00, zapraszamy na specjalną Eucharystię "kolędową" mieszkańców Żyrardowa z ulic: al. Partyzantów, Łubieńskiego, Łukasińskiego, Okrzei, Mireckiego, Nowy Świat, Mały Rynek, Lniarskiej, Hiellego, Dittricha, Armii Krajowej, Sławińskiego, Strażackiej, Waryńskiego.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone do puszek dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. Kwota zebranych środków to 5 079,72PLN.
 6. Ze względu na znaczny wzrost opłat za wywóz śmieci cmentarnych w drugim półroczu 2020 roku, do cennika cmentarnego została dołączona opłata związana z pogrzebami w wysokości 200,00PLN. Oplata ta funkcjonuje na pozostałych dwóch częściach żyrardowskiej nekropolii od prawie roku. Według obietnicy, na naszej części cmentarza, prowadziliśmy monitoring opłat w drugim półroczu 2020 roku. Opłaty te niestety wzrosły. Tym uzasadniona jest dodatkowa opłata związana z pogrzebami, które generują największą ilość odpadu cmentarnego.
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne na rok 2021.