Categories: Ogłoszenia
   Date: 28.12.20
   Title: Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego - 27.12.2007, Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego -
27.12.2007,
Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 1. W dniu dzisiejszym o godz. 14.00 specjalna Eucharystia dla mieszkańców: Korytowa A oraz Żyrardowa z ulic: Limanowskiego, Wyszyńskiego, Kościuszki, Staszica, Ściegiennego, Narutowicza, pl. Jana Pawła II. Ponieważ pandemia przerwała, po dwóch niedzielach zbiórki rozprowadzanie cegiełek na cele remontowe naszej parafii, dlatego prosimy uczestnikó tej Eucharystii o wsparcie naszych wysiłków, które we wniosku o todację zaplanowane są na dwa najbliższe lata o ofiary na ten cel. Jeśli ktośz racji składanej ofiary będzie chciał otrzymać pamiątkową cegiełkę to prosimy by do koperty z ofiarą włożyć również swoje dane zapisane na kartce: imię i nazwisko osoby (rodziny) oraz adres. Cegiełka będzie do odebrania w zakrystii. Informujemy, że ofiary pozyskane w ten sposób zostaną w całości przeznaczone na cele remontowe. Dla uczestników Eucharystii przygotowujemy specjalne foldery (po jednym na rodzinę) ukazujące materialne dokonania naszej parafii w ostatnich latach. Książeczka nosi tytuł Kościelne metamorfozy.
 2. Uwaga! Ze względu na obostrzenia pandemiczne Msza św na zakończenie starego roku kalendarzowego zostanie odprawiona nie o godz. 18.00 jak to zostało zaplanowane, ale o godz. 17.00 aby uczestnicy mogli dotrzeć do swoich domów przed godziną 19.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piatek miesiąca. Jest to jednocześnie liturgiczna uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu nie będzie Eucharystii o godz 700. Pozostałe nabożeństwa w porządku niedzielnym. Wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pna Jezusa oraz Aktu Oddania po Mszy św. o godz 12.00. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas wszystkich sprawowanych nabożeństw.
 4. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota stycznia. Z Tej racji, po Eucharysti o godz. 7.30, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem o godz 19.00 nabożeństwo fatimskie.
 5. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 6. W przyszłą niedzielę można będzie złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" paraialnej.
 7. Za tydzień, na godz 14.00 zapraszamy na specjalną Eucharystię "kolędową" mieszkańców: Benenardu, Chrobotów oraz Żyrardowa z ulic: 1 Maja, Wojska Polskiego, Krasińskiego, Wrocławskiej, Norwida, Skierniewickej, Ziołowej, Mickiewicza, Kolumba.
 8. Od przyszłego tygodnia obowiązywać bedzie w naszym kościele tzw. "kolędowy" porządek nabożeństw. Chociaż nie ma w tym roku wizyty duszpasterskiej w takim kształcie, jak w latach ubiegłych, to ze względu na przyjęte wcześniej, konkretne godziny Mszy świętych, musimy zachować ustalony w Księdze Intencji porządek. W dni powszechnie odprawiać będziemy Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu rozpoczynać się będzie o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, zakończy się o godz. 17.50. Utrzymany zostaje dyżur spowiedniczy księży podczas adoracji Najśw. Sakramentu. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie również skorzystać podczas wieczornej Mszy św.
 9. Ze względu na znaczny wzrost opłat za wywóz śmieci cmentarnych w drugim półroczu kończącego się roku kalendarzowego 2000, do cennika cmentarnego zostaje dołączona opłata związana z pogrzebami w wysokości 200,00PLN. Opłata ta funkcjonuje na pozostałych dwóch częściach żyrardowskiej nekropolii od prawie roku. Według obietnicy, na naszej części cmentarza prowadziliśmy monitoring opłat w drugim półroczu 2020 roku. Opłaty te, niestety, wzrosły. Tym uzasadniona jest dodatkowa opłata związana z pogrzebami, które generują największą ilość odpadu cmentarnego.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne na 2021.