Categories: Ogłoszenia
   Date: 19.12.20
   Title: Ogłoszenia - IV Niedziela Adwentu - 20.12.2020r.
Ogłoszenia - IV Niedziela Adwentu
20.12.2020r.

 1. Rozpoczęły się nasze adwentowe rekolekcje. Poprowadzi je ks. Jarosław Łękarski, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Plan rekolekcji jest następujący: dzisiaj układ nabożeństw z naukami jak w każdą niedzielę; w poniedziałek i wtorek Eucharystie z naukami o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. Spowiedź podczas wszystkich sprawowanych w czasie rekolekcji nabveistw. Ze względu na sytuncję pandemicną nie będzie spejalnej Mszy św. dla osób starszych i chorych. Odwiedzimy je w domach, ale tylko na wyraźne życzenie rodziny chorego. Podczas rekolekcji nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu od godz 15.00.
 2. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do środy włącznie.
 3. W czwartek wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 07.00 oraz 07:45
  Uwaga! Ze względu wieczerzę wigilijną nie ma Eucharystii wieczornych.
  "Pasterka" o godz. 24.00
  Przypominamy, że post, który zachowujemy w wigilię jest postem z tradycji, a nie postem wynikającym z przepisów prawa kanonicznego. Zachęcamy więc, aby zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie pod rygorem grzechu, ale dla podtrzymani pięknej polskiej tradycji.
 4. Ze względu na sytuację pandemiczną nie odbędzie się tegoroczna wigilia dla osób ubogich, starszych, samotnych. Z konkretną pomocą postaramy się dotrzeć do wszystkich potrzebujących poprzez działania Caritas parafialnej.
 5. w piątek Kościół obchodzi liturgiczną uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pierwsza Eucharystia uroczystości o 23.00 tzw "Pasterka"
  Przypominamy, że w Boże Narodzenie nie ma w naszym kościele Mszy św. o 07.00. Pan następnych Mszy świętych jak w niedzielę.
 6. W sobotę święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Porządek nabożeńśtw w tym dniu jak w niedzielę. Jeśli ktoś przyniesie owies do pobłogosławienia, dokonamy tego aktu po zakończonej Eucharystii na życzenie zainteresowanych. Taca zebrana w drugi dzień Świąt przeznaczona jest na funkcjonowanie Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie.
 7. W tym roku nie będzie przed kościołem M.B. Pocieszenia "żywej szopki". Jeśli Pan Bóg powoli wrócimy do tego realizowanego od wielu lat projektu w roku przyszłym.
 8. Ze względu na obostrzenia pandemiczne nie odbędzie się również celebracja "Orszaku Trzech Mędrców".
 9. Już dzisiaj informujemy, że w tym roku nie będzie w naszej parafii wizyty kolędowej w takim kształcie, w jakim odbywała się rokrocznie. Parafian z poszczególnych rejonów Miasta zaprosimy na specjalną dodatkową niedzielną Mszę św. o godz. 14.00. Będzie ona odprawiana począwszy od 27 grudnia poprzez uroczystość Trzech Króli oraz wszystkie niedziele stycznia. Dokładny plan spotkań podamy w przyszłą niedzielę. Ponieważ pandemia przerwała, po dwóch niedzielach zbiórki rozporowadzanie cegiełek, dlatego prosimy uczestników tych Eucharystii o wsparcie naszych wysiłków remontowych, które we wniosku o dotację zaplanowane są na dwa najbliższe lata, o ofiary na ten cel. Jeśli ktoś z racji składanej ofiary będzie chciał otrzymać pamiątkową cegiełkę, to prosimy, by do koperty z ofiarą włożył równicż swoje dane, zapisane na kartce: imię i nazwisko osoby (rodziny) oraz adres. Cegiełka będzie do odebrania w zakrystii kościoła. Informujemy, że ofiary pozyskane w ten sposób zostaną w całości przeznaczone na cele remontowe. Dla uczestników Eucharystii przygotowujemy specjalne foldery (po jednym na rodzinę) ukazujące materialne dokonania naszej parafii w ostatnich latach. Książeczka nosi tytuł "Kościelne metamorfozy".
  W niedzielę Świętej Rodziny czyli 27 grudnia zapraszamy na Eucharystię o godz. 14.00 parafian z Korytowa A oraz Żyrardowa z ulic Limanowskiego, Wyszyńskiego, Ściegiennego, Staszica, Kościuszki, Narutowicza, pl. Jana Pawła II.
 10. Są jescze dostępne świece wigilijne "Caritas" w cenie 6,00PLN.
 11. Pobłogosławione opłatki na stoły wigilijne można nabywać w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne na rok 2021.