Categories: Ogłoszenia
   Date: 13.12.20
   Title: Ogłoszenia - III Niedziela Adwentu - 13.12.2020r.
Ogłoszenia - III Niedziela Adwentu
13.12.2020r.

 1. Pobłogosławione opłatki na stoły wigilijne można nabywać w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 2. Ze względu na sytuację pandemiczną nie odbędzie się tegoroczna wigilia dla osób ubogich, starszych, samotnych. Z konkretną pomocą postaramy się dotrzeć do wszystkich potrzebujących poprzez działania Caritas parafialnej.
 3. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Poprowadzi je ks. Jarosław Łękarski, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Plan rekolekcji jest następujący: w niedzielę układ nabożeństw z naukami jak w każdą niedzielę; w poniedziałek i wtorek Eucharystie z naukami o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. Spowiedź podczas wszystkich sprawowanych w czasie rekolekcji nabveistw. Ze względu na sytuncję pandemicną nie będzie spejalnej Mszy św. dla osób starszych i chorych. Odwiedzimy je w domach, ale tylko na wyraźne życzenie rodziny chorego. Podczas rekolekcji nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu od godz 15.00.
 4. W tym roku nie będzie przed kościołem M.B. Pocieszenia "żywej szopki". Ješli Pan Bóg powoli wrócimy do tego realizowanego od wielu lat projektu w roku przyszłym.
 5. Ze względu na obostrzenia pandemiczne nie odbędzie się również celebracja "Orszaku Trzech Mędrców".
 6. Już dzisiaj informujemy, że w tym roku nie będzie w naszej parafii wizyty kolędowej w takim kształcie, w jakim odbywała się rokrocznie. Parafian z poszczególnych rejonów Miasta zaprosimy na specjalną dodatkową niedzielną Mszę św. o godz. 14.00. Będzie ona odprawiana począwszy od 27 grudnia poprzez uroczystość Trzech Króli oraz wszystkie niedziele stycznia. Dokładny plan spotkań podamy w przyszłą niedzielę. Ponieważ pandemia przerwała, po dwóch niedzielach zbiórki rozporowadzanie cegiełek, dlatego prosimy uczestników tych Eucharystii o wsparcie naszych wysiłków remontowych, które we wniosku o dotację zaplanowane są na dwa najbliższe lata, o ofiary na ten cel. Jeśli ktoś z racji składanej ofiary będzie chciał otrzymać pamiątkową cegiełkę, to prosimy, by do koperty z ofiarą włożył równicż swoje dane, zapisane na kartce: imię i nazwisko osoby (rodziny) oraz adres. Cegiełka będzie do odebrania w zakrystii kościoła. Informujemy, że ofiary pozyskane w ten sposób zostaną w całości przeznaczone na cele remontowe. Dla uczestników Eucharystii przygotowujemy specjalne foldery (po jednym na rodzinę) ukazujące materialne dokonania naszej parafii w ostatnich latach. Książeczka nosi tytuł "Kościelne metamorfozy".
 7. Są jescze dostępne świece wigilijne "Caritas" w cenie 6,00PLN.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne na rok 2021.