Categories: Ogłoszenia
   Date: 07.12.20
   Title: Ogłoszenia - II Niedziela Adwentu - 6.12.2020r. 
Ogłoszenia - II Niedziela Adwentu
6.12.2020r.


 1. W dzisiejszą niedzielę, pierwszą miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 2. Dzisiaj spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii św. i ich rodziców: o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę sw. dzieci ze szkół: 1, 2, 3, 4.
  Na Eucharystię o godz. 10.30 zapraszamy dzieci ze szkół: w Korytowie, im Kolumba, Wręczy, ośrodka szkolno-wychowawczego nr 6.
 3. Przez cały Adwent, od poniedziałku do piątku o godz. 6.00, wspólnoty neokatechumenalne modlą się brewiarzową jutrznią. Zapraszają wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w tę formę modlitwy.
 4. We wtorek przypada liturgiczna uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Porządek nabożeństw w tym dniu będzie następujący: 7.00, 9.00. 17.00, 18.00.
  Z racji uroczystości we wtorek nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00; nie będzie także działała kancelaria parafialna.
 5. "Caritas" parafialna naszej parafii, jak co roku w Adwencie, zachęca do składania darów przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego. Prosimy o artykuły spożywcze. W tym czasie pragniemy nieść pomoc szczególnie osobom samotnym, chorym, bezdomnym. Jeśli ktoś chce wspomóc pieniężnie te poczynania może to uczynić wrzucając ofiary do puszki lub w dowolnym czasie wracając je do skarbony "Caritas". Dary zostaną rozdane potrzebujacym w dniach 21 - 23 grudnia. Wszystkich potrzebujących, jak również tych, którzy chcy pomagać prosiny kontakt zks. Sylwestrem.
 6. Ze względu na sytuację pandemiczną nie odbędzie się tegoroczna wigilia dla osób ubogich, starszych, samotnych. Z konkretną pomocą postaramy się dotrzeć do wszystkich potrzebujących poprzecz działania "Caritas" parafialnej.
 7. Informujemy, że w poniedziałek i środę bieżącego tygodnia nie będzie działała kancelaria cmentarna.
 8. Informujemy, że tegoroczne rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii w dniach 20-22 grudnia. Poprowadzi je ks. Jarosław Łękarski, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.
 9. Są już dostępne świece wigilijne "Caritas": duże w cenie 15,00PLN, małe w cenie 6,00PLN.
 10. Pobłogosławione opłatki na stoły wigilijne można nabywać w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Sa dostępne kalendarze diecezjalne na rok 2021