Categories: Ogłoszenia
   Date: 18.10.20
   Title: Ogłoszenia - XXIX Niedziela Zwykla - 18.10.2020r.
Ogłoszenia - XXIX Niedziela Zwykla
18.10.2020r.

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w Kościele ?niedzielę misyjną". Z tej racji zebrana dzisiaj taca przeznaczona jest na misje.
 2. Dzisiaj, ostatni dzień zapisów dzieci z terenu naszej parafii do uroczystości I Komuni św., która odbędzie się w ostatnią niedzielę maja przyszłego roku kalendarzowego.
 3. Zaczęliśmy przyjmować wypominki roczne i jednorazowe. Można je zgłaszać w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 4. W środę kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach porannych, a więc 830- 10.00
 5. W tym tygodniu (w czwartek o godz. 18.00), we wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzieli kandydatom J.E. Bp Wojciech Osial. Ze względów bezpieczeństwa w liturgii udział wezmą tylko młodzi i ich rodzice. Prosimy o zachowanie wszystkich obostrzeń.
 6. Dzisiaj, podczas wszystkich Mszy św. możliwość spowiedzi przed bierzmowaniem dla młodzieży i jej rodziców. We wtorek i środę Eucharystia o godz. 18.00 a po niej ostatnie próby liturgiczne dla młodzieży z klas 1 szkół średnich i grupy dorosłych przed bierzmowaniem.
 7. Ze względu na uroczystość bierzmowania, w czwartek po południu, zostanie odprawiona tylko Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu dojrzałości o godz. 18.00. W tym dniu nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00. Różaniec odmówimy bezpośrednio po Eucharystii o godz 7.30. Ofiarujemy go w intencji kandydatów do bierzmowania oraz ich rodzin
 8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w naszym kościele liturgiczna uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościola Własnego. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.
 9. Za tydzień o godz. 12.00 Eucharystia, a po niej pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ?8" szkół podstawowych naszej parafii, którzy przyjmą sakrament dojrzałości w przyszłym roku kalendarzowym. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców.
 10. Zbliżają się uroczystości: Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Prosimy o składanie śmieci cmentarnych tylko w miejscach do tego przeznaczonych i uszanowanie sakralnego charakteru cmentarza. Nie odkładajmy sprzątania grobów naszych bliskich zmarłych na ostatni moment. Prosimy również o zainteresowanie się stanem formalnym grobów rodzinnych.
 11. Podajemy do wiadomości, że ze względu na sytuację epidemiczna, w tym roku nie będzie Eucharystii sprawowanej na cmentarzu w dniu 01 listopada. Nie będzie również procesji wspominkowej połączonej z odczytaniem wypominek jednorazowych na cmentarzu. Wiemych zapraszamy na Eucharystię o godz. 12.00 do naszego kościoła parafialnego. Po Mszy św. wewnątrz świątyni, odprawimy procesję wspominkową.
 12. Otwierająca się Grupa AN serdecznie zaprasza na mityngi anonimowych narkomanów wszystkie osoby borykające się z problemem uzależnienia. Spotkania będą odbywały się od 26 października, w każdy poniedziałek o godz 18.00, na plebanii parafii M.B. Pocieszenia (wejście od strony kościoła). Ew.pytania należy kierować pod nr tel. 505 238 472.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne na rok 2021.
 14. Są już dostępne znicze Caritas" w cenie 3,00PLN.