Categories: Ogłoszenia
   Date: 11.10.20
   Title: Ogłoszenia - XXVIII Niedziela zwykła - 11.10.2020
Ogłoszenia - XXVIII Niedziela zwykła
11.10.2020

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w Kościele XX Dzień Papieski, który przebiega pod haslem ?Totus Tuus". Z tej racji po zakończonych Mszach św. można będzie złożyć ofiary na potrzeby dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin. Posłużą one realizacji ich edukacyjnych marzeń.
 2. Zaczynamy przyjmować wypominki roczne i jednorazowe. Można je zgłaszać w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 3. We wtorek przypada liturgiczna uroczystość bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, Głównego Patrona naszej Diecezji. Porządek nabożeństw w tym dniu będzie następujący; 07.00, 09.00, 17.00, 18.00. Nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00. W tym dniu, z racji uroczystości, nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu; nie będzie również działała kancelaria parafialna.
 4. Po raz drugi mamy przyjemność zaprosić wszystkich chętnych do kościoła M.B. Pocieszenia Żyrardowie na warsztaty z komunikacji, które odbędą się 13 października. W tym roku w postanowiliśmy zmierzyć się z tematem komunikacji damsko - męskiej, który dostarcza nam wszystkim wielu wyzwań. W zagadnienie dotyczące mechanizmu powstawania konfliktów wprowadzą nas fachowcy ze Wspólnoty "Sychar" ze Skiemiewic. Rozpoczynamy o godz. 18.00 Eucharystią, następnie o godz. 18.30 przechodzimy do wykładów, warsztatów i świadectw. Na koniec o godz. 20.15 spotkanie z Jezusem w 15-minutowej adoracji Najśw. Sakramentu. Wstęp jest wolny. Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego
 5. W poprzednią niedzielę rozpoczęły się zapisy na spotkania przygotowujące do uroczystości I Komunii św., która odbędzie się w ostatnią niedzielę maja przyszłego roku kalendarzowego. Przypominamy, że w przygotowaniu mogą brać udział dzieci faktycznie zamieszkujące na terenie naszej parafii - pozostałe tylko w wypadku przedstawienia pozwolenia od proboszcza miejsca zamieszkania. Zapisy będą trwały do 18 października. O zapisaniu dziecka na przygotowanie w naszej parafii świadczyć będzie złożenie deklaracji, którą można odebrać u ks. Łukasza.
 6. Rozpoczęła działanie poradnia prawna. Przypominamy, że porady prawne są udzielane bezpłatnie. Z panią mecenas należy się umawiać telefonicznie - numer telefonu znajduje się na naszej stronie parafialnej.
 7. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele misyjne
 8. Otwierająca się Grupa AN serdecznie zaprasza na mityngi anonimowych narkomanów wszystkie osoby borykające się z problemem uzależnienia Spotkania będą odbywały się od 26 października, w każdy poniedziałek o godz. 18.00, na plebanii parafii M.B. Pocieszenia (wejście od strony kościoła). Ewentualne pytania należy kierować pod nr tel. 505 238 472.
 9. Towarzystwo Śpiewacze ?LIRA" istniejące od 125 lat ogłasza nabór wszystkich chętnych obdarzonych talentem muzycznym na próby, które odbywają się w każdą środę o godz. 17.00 w Żyrardowskim Centrum Kultury. Wszelkie informacje pod nr tel. 508 027 771.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są już dostępne kalendarze diecezjalne na rok 2021.
 11. Są już dostępne znicze ,,Caritas" w cenie 3,00 PLN.