Categories: Ogłoszenia
   Date: 26.04.20
   Title: Ogłoszenia - III Niedziela Wielkanocna - 26.04.2020 r.
III Niedziela Wielkanocna
26.04.2020 r.

 1. W dniu dzisiejszym na parafialnym facebooku transmitować będziemy Eucharystię o godz. 12.00.
 2. Od poniedzialku ilość wiemych uczestniczących w nabożeństwach zostala dostosowana do powierzchni obiektu kultu religijnego, w którym nabożeństwo jest sprawowane - to 15m2 na jednego wiernego. W naszym kościele pozwala to na przyjęcie podczas liturgii 100 osób uczestniczących w modlitwie. Prosimy o zastosowanie się do tego obostrzenia w ramach Mszy św. codziennych (również podczas uroczystości pogrzebowych). Przypominamy, że wiemych uczestniczących w nabożeństwach obowiązuje używanie maseczek, a także zachowanie odpowiedniej odległości od innych osób. Ze swojej strony rekomendujemy zdjęcie ochronnych rękawiczek po wejściu do kościola (chodzi o osoby, które mają zamiar przystapić do Komunii św. "na rękę") Przy wejściu do świątyni znajdują się zbiorniki z płynem antybakteryjnym, pozwalającym zdezynfekować dłonie. Przypominamy również o możliwości przyjmowania Komunii św..."na rękę" (podczas stosowania takiej formy Komunii św. ręka nie może być chroniona przez gumowe rękawiczki!).
 3. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiać będzieny w naszym Kościele: w dni powszednie o godz 17.30; w niedziele o godz 18.00.
 4. Najbliższy piątek, to pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji. po Eucharystiach o godz. 7.30 oraz 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa i Aktu Oddania. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.
 5. W pierwszą sobotę maja przypada przeniesiona z niedzieli uroczystość liturgiczna Najśw. Maryi Panny Królowej Polski. Układ nabożeństw w tym dniu będzie następujący: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00 oraz Eucharystia z formularza IV Niedzieli Wielkanocnej o gok. 19.00
  Nabożeństwo majowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00. Po zakończeniu Eucharystii o godz. 19.00 różaniec fatimski. W sobotę nie będzie czynna kancelaria parafialna.
 6. Za tydzień o godz. 12.00 Msza św. w intencji Ojczyzny z formularza uroczystości Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, a po jej zakończeniu, z racji I niedzieli miesiąca, adoracja Najśw. Sakramentu.
 7. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu
 8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby "Caritas" parafialnej.
 9. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy za pomocą przelewow bankowych oraz złożonych w inny sposób ofiar pomagają naszej parafii przetrwać czas pandemii. Serdeczne "Bóg zaplać!"
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej (kalendarze, albumy)