Categories: Ogłoszenia
   Date: 19.04.20
   Title: Ogłoszenia - 19.04.2020 - Niedziela Miłosierdzia Bożego
Ogłoszenia - 19.04.2020
Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. W dniu dzisiejszym, w II Niedzielę Wielkanocy, obchodzimy w Kościele Święt Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj również rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia
 2. Prosimy, aby dzieci, które zabrały do domów kartonowe skarbonki "Jałmużna Wielkopostna", złożyły je, poprzez swoich bliskich przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Zebrane w ten sposób ofiary zostaną przekazane najbardziej potrzebującym.
 3. W dniu dzisiejszym na fanpage'u parafii transmitować będziemy Eucharystię o godz. 12:00
 4. O godzinie 15:00 na fanpage'u oraz kanale youtube parafii transmitować będziemy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00
 5. Od jutra (20 kwietnia 2020) liczba wiernych uczestniczących w nabożeństwach zostaje dopasowana do powierzchni obiektu kultu religijnego, w którym jest sprawowane nabożeństwo - to 15m2 na jednego wiernego. W naszym kościele pozwala to na przyjęcie podczas liturgii 100 osób uczestniczących w modlitwie. Prosimy o zastosowanie się do tego obostrzenia w ramach codziennych Mszy świętych (również podczas uroczystości pogrzebowych). Przypominamy, że wiernych uczestniczących w nabożeństwach obowiązuje nakaz używania maseczek, a także zachowanie odpowiedniej odległości od innych osób.
  Ze swojej strony rekomendujemy zdjęcie rękawiczek ochronnych po wejśściu do kościoła (chodzi o osoby, które mają zamiar przystąpić do Komuni św.) Przy wejściu do świątyni znajdować się będą zasobniki z płynem bakteryjnym pozwlającym zdezynfekować dłonie. Przypominamy o możliwości przyjmowania Komunii św. "na rękę" (podczas zastosowania takiej formy Komunii św. dłoń nie może być chroniona przez gumowe rękawiczki).
 6. Prosimy o ograniczenie wizyt na naszym cmentarzu grzebalnym do niezbędnego minimum. Pamiętajmy również, że podczas takich nawiedzin obowiązują nas obostrzenia dotyczące zgromadzeń i zachowania odpowiedniej odległości pomiędzy poszczególnymi osobami.
 7. W czartek przypada liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Układ nabożeństw w tym dniu będzie następujący: 07:00, 09:00, 17:00, 18:00. Z racji uroczystości w tym dniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do Mszy św. wieczornej.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc przy Triduum Paschalnym p. Grzegorzowi Nowakowskiemu (przy transmisjach telewizyjnych) oraz p. Jackowi Czubakowi (przy oświetleniu kościoła).
 9. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy za pomocą przelewów bankowych oraz złożonyhc w inny sposób ofiar pomagają naszej parafii przetrwać czas pandemii. Serdeczne "Bóg zapłać! za Wasze serce.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.