Categories: Ogłoszenia
   Date: 13.04.20
   Title: Ogłoszenia - 12.04.2020 - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
Ogłoszenia - 12.04.2020
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. "Pięćdziesiąt dni od Niedzieli do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wileką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej jako <>
  Św. Atanazy

  "Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanow Oktawę Wielkanocy. Obhodzi się je jako uroczystości Pańskie"
  (Kal 24.)
  W związku z tym w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych
 2. Dzisiaj Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00. Później porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę, z tym jednak wyjątkiem, że nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Zgodnie z postanowieniem Rządu od dzisiejszej niedzieli do 19 kwietnia w nabożeństwach religijnych może brać udział na raz 5 osób plus "obsługa". W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego transmisja Mszy św. za pomocą mediów o godz. 9.00 i godz. 12.00
 3. W poniedziałek wielkanocny porządek Mszy świętych - jak w niedzielę. Eucharystia transmitowana za pomocą mediów o godz. 9.00 i 12.00
  Taca jest przeznaczona na potrzeby Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie
 4. Począwszy od wtorku wznawiamy adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy świ. wieczornej z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 5. Kancelaria parafialna oraz cmentarna wznowi swoje działanie we wtorej po Świętach.
 6. Prosimy o ograniczenie wizyt na cmentarzu grzebalnym do niezbędnego minimum. Pamiętajmy, że również podczas takich nawiedzin obowiązują nas obostrzenia dotyczące zgromadzeń i zachowania odpowiedniej odległości pomiędzy poszczególnymi osobami.
 7. Prosimy aby dzieci, które zabrały do domów kartonowe skarbonki "Jałmużna Wielkopostna" złożyły je, poprzez swoich bliskich do przyszłej niedzieli przy ołtarzu Miosierdzia Bożego. Najlepiej wykorzystać do tego czas adoracji Najświętszego Sakramentu między 15:00 a 17:00 - liczba osób podczas adoracji jest bardzo niewielka. Zebrane w ten sposób ofiary zostaną przekazane najbardziej potrzebującym.
 8. Za tydzień, w II Niedzielę Wielkanocy obchodzić będziemy w Kościele Święto Bożego Miłosierdzia.
 9. Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy w istotny sposób pomogli nam przeprowadzić celebrację Triduum Paschalnego: kapłanom (w sposób szczególny ks. Łukaszowi, który kierował liturgią), naszemu klerykowi Łukaszowi, szafarzom nadzywczajnym Najświętszego Sakramentu, lektorom, ministrantom, p. Organiście, p. Kościelnemu. Serdecznie dziękujemy Telewizji Żyrardowskiej TVŻ oraz p. Przemkowi za facebookowy przekaz Mszy św. i nabożeństw. Dziękujemy tym, którzy zechcieli skorzystać z naszych transmisji - z niektórych transmisji skorzystało ponad 1500 osób. Obyśmy mogli po tym trudnym okresie próby odbudować się w takiej frekwencji podczas nabożeństw w kościele. Bóg zapłać!
 10. Aż do odwołania za pomocą parafialnego będziemy transmitować Eucharystię niedzielną o godzinie 12.00
 11. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy za pomocą przelewów bankowych praz złożonych w inny sposób ofiarają pomoagają naszej parafii przetrwć czas pandemii. Dzięki tej pomocy możemy zapłacić bieżące rachunki oraz podtrzymać funkcjonowanie parafii - jest przede wszystkim Wspólnota duchowa, ale to również "mały zakład pracy". Serdeczne "Bóg zapłać" za wasze serce.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej