Categories: Ogłoszenia
   Date: 05.04.20
   Title: Ogłoszenia - 05.04.2020 - Niedziela Palmowa
Ogłoszenia - 05.04.2020
Niedziela Palmowa

 1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia. Wieli Tydzień przeznaczony jest na wspomnienie męki Chrystusa poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy (Kal31)
  Podczas wszystkich Eucharystii w dniu dzisiejszym rozważamy opiś Męki Pana Jezusa.
 2. W dniu dzisiejszym Eucharystia z naszego kościoła parafialnego, transmitowana za pomocą Internetu, połączona z błogosławieństwem palm o godz. 12.00
 3. Kancelaria parafialna wznowi swoje działanie i będzie czynna w tym tygodniu do środy włącznie w zwyczajnych godzinach. Później wznowi swoje funkcjonowanie dopiero we wtorek po świętach.
 4. Począwszy od jutra zawieszamy na czas świąteczny adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 dp Mszy św. wieczorej. Wznowimy ją we wtorek po Wielkanocy.
 5. Sakrament pokuty i pojednania w Wielkim Tygodniu będzie sprawowany w następującym porządku: Przypominamy o limitowanej liczbie wiernych mogących przebywać w tym samym czasje w kościele
 6. W Wielki Czwartek - wspomnienie ustanowienia Najświętszego Sakramentu oraz sakramentu kapłaństwa. W tym dniu sprawowane są dwie liturgie: przed południem (o godz. 10:00) Msza św Krzyżma w katedrze łowickiej, w czasie której zostaną poświęcone Oleje św. a przedstawiciele kapłanów odnowią przyrzeczenia kapłańskie oraz wieczorem (w naszym kościele parafialnym o godz. 18:00) Msza św transmitowana na facebooku pod nazwą TVŻ - Telewizja Żyrardowska oraz udostępniona na naszej stronie www i facebooku parafialnym.
 7. W Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18.00.
  Przypominamy, że wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia a nie przekroczyli jeszcze 60 obowiązuje w tym dniu post ścisły.
 8. W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 18.00. Podczas tej liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Liturgia transmitowana będzie na facebooku pod nazwą TVŻ - Telewizja Żyrardowska oraz udostępniona na naszej stronie www i facebooku parafialnym. Pokarmy na stół wielkanocny pobłogosławimy przed zakończeniem Wigilii Paschalnej za pośrednictwem mediów.
 9. Uwaga. W nabożeństwach Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota) będzie można uczestniczyć tylko za pośrednictwem mediów. Prosimy o zrozumienie i zachęcamy w tym trudnym czasie do korzystania z takiej formy jedności na modlitwie.
 10. Za tydzień Urodzystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00 rano. Później porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę, z tym jednak wyjątkiem, że nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Zgodnie z postanowieniem Rządu od przyszłej niedzieli w nabożeństwach religijnych będzie mogło brać naraz 50 osób. W Uroczystość Zmartwychwstania jak również w poniedziałek wielkanocny transmisja Mszy św. za pomocą mediów o godz. 12.00
 11. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy za pomocą przelewów bankowych oraz złożonych w inny sposób ofiar pomagają naszej parafii przetrwać czas pandemii. Dzięki tej pomocy możemy zapłacić bieżące rachynki oraz podtrzymać funkcjonowanie parafii - jest to przede wszyskim Wspólnota duchowa, ale to również "mały zakład pracy"
 12. Informujemy, że przesunęliśmy termin uroczystości I Komunii świętej na trzecią niedzielę września t.j. 20 września w dwóch turach: o godz 10.00 i o godz. 12.00